חברי הפרלמנט האירופי לראש מועצת שומרון יוסי דגן: נלחם יחד ברשימה השחורה

ראש מועצת שומרון נפגש עם כ-15 חברי הפרלמנט האירופי שהבטיחו לעמוד לצד השומרון כנגד "הסטנדרט הכפול" של מועצת זכויות האדם באו"ם.

ערוץ 7 , ג' באדר תש"פ

חבר הפרלמנט הבלגי קון מטסו עם יוסי דגן
חבר הפרלמנט הבלגי קון מטסו עם יוסי דגן
צילום: דוברות שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קיים השבוע סדרת פגישות הסברה בבריסל כדי להילחם ברשימה השחורה שפרסמה מועצת זכויות האדם באו''ם ונועדה להחרים עסקים שפועלים ביהודה ושומרון.

בין היתר נפגש דגן עם ברט יאן רוייסן, חבר הפרלמנט האירופי מטעם הולנד וסגן ראש המשלחת ליחסים עם ישראל בפרלמנט האירופי, חבר הפרלמנט האירופי מטעם אוסטריה לוקאס מנדל וחברת הפרלמנט האירופי מטעם איטליה איזבלה טובליירי.

דגן אמר לחברי הפרלמנט האירופי: "הרבה פוליטיקאים בבניין הזה מדברים ומדברים על השלום, אנחנו עושים את השלום''.

הוא תקף את הרשימה השחורה ואמר בציניות: "מועצת זכויות האדם של האו"ם שבה חברות מדינות שנושא זכויות האדם בראש מעיניהן כמו כווית, קובה וקטאר, שמאוד פעילות למען זכויות אדם במדינות שלהם, מנסה להרוס את אזורי התעשייה שלנו - הנקודה היחידה במזרח התיכון שבה עובדים זה לצד זה ישראלים וערבים ומייצרים דו קיום מדי יום. זה חלק מתעשיית השקרים ואני מודה לך על מה שאתה עושה בנושא הזה".

ברט יאן רוייסן, חבר הפרלמנט האירופי מטעם הולנד אמר כי "העסקים ביהודה ושומרון חשובים, לדעתי זה לא יעיל לשים חברות ביהודה ושומרון ברשימה השחורה. חשוב שנעבוד ביחד. אני שמח שנפגשנו כאן ושנעבוד יחד על שיתוף פעולה".

לוקאס מנדל, חבר הפרלמנט האירופי מטעם אוסטריה אמר לדגן: "קודם כל אני יותר משמח על הביקור שלך, חשוב מאוד להכיר באופן אישי, ולדון בהתפתחויות אחרונות, ואם ארגונים בינלאומיים ואפילו האו"ם מקבלים החלטות שפוגעות בדו קיום באיזור, בין ערבים ליהודים, אז צריך לדבר על כך ולעודד את הדו-קיום ביום יום.

"לכן אני שמח לדבר ולנקוט בפעולה אקטיבית בנוגע להתפתחות האחרונה הזו באו"ם. יש דבר אחד שאני תמיד אלחם בו והוא סטנדרט כפול כלפי מדינת ישראל, או יחס כפול כלפי יהודים בביתם ההיסטורי – ישראל, אז תודה לכם שבאם לפרלמנט האירופי, אני מצפה להמשך שיתוף פעולה בנושא", הדגיש מנדל.

בהמשך נפגש דגן עם קון מטסו, חבר הפרלמנט הבלגי ויו"ר הוועדה למלחמה בטרור בפרלמנט הבלגי. מטסו הציע לשתף פעולה בכל הנוגע להתמודדות עם הטרור והודיע כי יסייע במלחמה ב-BDS. דגן אמר למטסו: "ה-BDS היא תנועה אנטישמית לכל דבר. רואים לצערי את תוצאותיה כאן ברחובות. אני קורא לך לתת יד למלחמה בתעשיית השקרים, שחלק מהסימפטומים שלה היא הרשימה השחורה. רשימה צבועה שכל מטרתה פגיעה במדינת ישראל".

את דגן ליווה חן בן לולו, מנהל יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון.טוען....