אומגה 3
אומגה 3 צילום: איסטוק

נטילת תוסף המזון הפופולרי אומגה 3 אינה מועילה לבריאות ולא מפחיתה את הסיכון ללקות במחלות, לרבות סרטן או שבת מוחי, ובמקרים רבים אף מגבירה אותם.

כך טוענים חוקרים מאוניברסיטת אנגליה בעיר נוריץ' בבריטניה, שערכו מחקר שהוכיח לטענתם כי נטילת כדורי אומגה 3 על בסיס יומיומי אינה מועילה כלל לבריאות.

במסגרת המחקר חולקו 100 אלף בני אדם כאשר חצי מהם התבקשו לשמור את כמות האומגה 3 שהם צרכו מדי יום, בעוד הקבוצה השניה התבקשה להגדיל באופן משמעותי את המינון.

החוקרים טוענים כי אלו שהגבירו את צריכת אומגה 3 לא רשמו הטבה משמעותית או הפחתה בסיכון ללקות במחלות לעומת הקבוצה שנטלה כמות קטנה יותר.

ד"ר לי הופר מאוניברסיטת אנגליה, אחד מעורכי המחקר שמומן על ידי ארגון הבריאות העולמי, טוען כי המחקר הוכיח שתוספי התזונה של אומגה 3 אינם מצליחים לספק לצרכנים את היתרונות הבריאותיים שהם מבטיחים.

"המחקר הקודם שלנו הראה כי תוספי תזונה של אומגה 3, לרבות שמן דגים, אינם מגנים מפני מצבים כמו חרדה, דיכאון, שבת מוחי, סוכרת או מוות. למעשה מצאנו כי אפילו עלולים להעלות מעט את הסיכון לחלות בסרטן, במיוחד סרטן הערמונית", אמר ד"ר הופר.

המחקר האחרון מצטרף לעוד 80 מחקרים בהתקיימו בשנה החולפת בנושא אומגה 3, כאשר אף אחד מהם לא מצא כי תוסף התזונה מציע אכן יתרונות בריאותיים לצרכן.