מכתב הבית היהודי: הניצחון בהישג יד

המכתב המלא שנשלח לכל חברי וחברות הבית היהודי לפני כניסת השבת.

ערוץ 7 , ד' באדר תש"פ

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: משה ביטון

חברי וחברות הבית היהודי

שלום רב,

בפרשת השבוע מתחילה בנית המשכן. הקב"ה מעביר באמצעות משה לעם ישראל הוראות ברורות ומידות מדויקות לעבודה הפיזית של המשכן. אבל הקב"ה אינו מסתפק בכך אלא דורש "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם".

לא מספיק בית חיצוני, גשמי. הקב"ה מבקש מעם ישראל להכניס רוח, להכניס שכינה לתוך המקדש. השראת השכינה היא הזרקת הנשמה לתוך הגוף.

תפקידה של הציונות הדתית הוא בדיוק זה. הכנסת הנשמה וחיזוק זהותה היהודית של מדינת ישראל. במערכת הבחירות הזו הולך ומתברר שרק המפלגה הציונית דתית, רק ימינה, עומדת בצורה המשמעותית ביותר על עקרונות היסוד של עם ישראל, על פי תורת ישראל, כאן בארץ ישראל:

1. חיזוק הזהות היהודית בכל תחומי החיים- תוך חיבור עמוק לעם ישראל.

2. החלת הריבונות בכל חבלי הארץ.

3. התנגדות אמיתית להקמת מדינת טרור פלסטינית שתאיים על קיומינו.

בשבועות האחרונים אנו עושים חריש עמוק בתוך ישובי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל, בצפון ובדרום.

עברנו בירוחם ובקרית גת, באשקלון ובקרית מלאכי, בקרית שמונה ובחצור, בבית שאן ובחיפה ועוד ועוד. עשינו את השבתות האחרונות בקרית שמואל ובשדרות, בירושלים ופתח תקווה והשבת אנחנו נמצאים בדימונה ובנתניה. חיבור עמוק אל החברה הישראלית, חברה ערכית, המחוברת אל המסורת ואל ערכי הנצח של עם ישראל.

לא פסחנו על מפגשים ואירועים ביהודה ושומרון, גוש עציון, דרום הר חברון ובקעת הירדן. נחלות אבותינו שבעזרת ה׳ גם נחיל שם את ריבונותינו בהקדם.

מבחינתינו, מערכת הבחירות הזו היתה הזדמנות בשבילנו להתחיל ולחזור אל הציבור שנזנח על ידינו בארבעים השנים האחרונות וזוהי רק ההתחלה. אי"ה החיבור ילך ויעמיק בשנים הקרובות. ימינה תמשיך ותתנהל גם אחרי הבחירות כסיעה משותפת מתוך אחדות מלאה של המחנה. יום אחרי הבחירות כבר קבענו פגישת עבודה משותפת.

אי"ה מיד לאחר הבחירות נפנה לביסוס הבית היהודי והחזרתו למקומו הטבעי בזירה הפוליטית ובמקביל נפעל לאיחוד המחנה כולו בחיבורים רחבים ככל שאפשר.

הגענו לישורת האחרונה לפני יום הבחירות. המערכות שלנו מתעוררות. השטח שלנו שמנוהל על ידי נציגים ונציגות ותיקים ומקצועיים ובתנאים לא פשוטים, נכנס להילוך גבוה וזה מורגש היטב. שיטות הפעולה המסורתיות הולכות ומסתנכרנות עם הפרויקט החדש של ימינהמונים (גיוס שגרירים ומתנדבים) ועד יום ראשון שיתוף הפעולה והתיאומים האחרונים יושלמו.

אנו מבקשים מכולם, לצאת ולהצביע טב. אבל לא להסתפק בזה, אלא לוודא שכל הקרובים והחברים יצאו להצביע יחד איתכם. אחוזי הצבעה גבוהים יתנו ניצחון לציונות הדתית ולמחנה הימין כולו.

ובעז"ה ביחד נעשה ונצליח.

שרה ב"ק, שר החינוך הרב רפי פרץ וניר אורבך