לא נהיה הקשית
למה סירבנו לראיון עם בנימין נתניהו?

נעשה כל מה שדרוש כדי לסייע לגוש הימין להגיע ל-61 מנדטים, אך לא נסכים להעניק לנתניהו עוד במה כדי לפגוע בציונות הדתית. טור מערכת

ערוץ 7 , ה' באדר תש"פ

1. אנחנו לא מהאו"ם. תחנת הרדיו של ערוץ 7 קמה לפני למעלה משלושים שנה על מנת להשמיע את קולה של ארץ ישראל היפה והשלמה מעל גלי האתר. קולם של נופי הארץ, שירי הארץ ואהבת הארץ.

עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל היו שלושת הדגלים שאותם הרימה תחנת הרדיו בעוז במשך 15 שנות קיומה, עד שהשמאל הצליח להשתיק אותה בתרגילים שונים ומשונים.

אבל הקול לא נדם. הוא ממשיך להישמע ולהשפיע, בין היתר דרך אתר האינטרנט של ערוץ 7 שקם עוד בימי הרדיו, אך עשה את הזינוק הגדול לאחר מכן. ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל, יחדיו, הם שלושת הדגלים שאותם אנחנו מניפים בכל עוז, בלי להנמיך אף אחד ובלי לוותר על אף אחד. משמיעים את קולה של הציונות הדתית שחרתה על דגלה את אחדותם של שלושת הדגלים הללו. את המאבק המתמיד לשלמות הארץ והעצמת ההתיישבות, את המאבק העקבי על שלמות העם, ואת המאבק הקריטי על מקומה ומעמדה של תורת ישראל במדינת ישראל ובעם ישראל.

2. הבחירות הקרובות גורליות מהרבה מאוד בחינות. הן גורליות לארץ ישראל, הן גורליות לעם ישראל ומצבו, הן גורליות למקומה של תורת ישראל בחיינו, מול מתקפות כמעט אנטישמיות, והן גורליות למדינת ישראל. לא ניתן להפריז בחשיבותן.

המפתח להצלחה בבחירות הללו הוא ניצחון של גוש הימין שיגיע ל-61 מנדטים. זה מפתח קריטי, ואנחנו, כאתר ערוץ 7, בהחלט מגויסים למשימה הזו כבר חודשים ארוכים, כמו כלל הציבור הציוני דתי. איש לא יטיף לנו מוסר על מידת הנאמנות שלנו למאבק על ארץ ישראל.

בכל מערכת בחירות, כבר למעלה משלושים שנה, אנחנו היינו שם. בכל המאבקים הקשים והנוקבים נתנו כתף והושטנו יד. מאבקה של ארץ ישראל הוא המאבק שלנו, ואנחנו חלק ממנו בנאמנות גדולה, גם בימים שבהם היו אחרים שנשברו וכרעו תחת הלחץ.

3. כבר למעלה מעשור, בכל מערכת בחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו נזכר בקיומנו, בקיומו של הציבור הדתי לאומי. פתאום הוא מבקר במכינה בעלי, מגיע למדרשה במגדל עוז, חונך שכונה בבית אל, נואם בכנס, משתתף בטקס, מה שתרצו. אפילו כיפה סרוגה חדשה הוא קיבל לאחרונה.

המטרה היא תמיד אחת: לשתות, בקשית, את קולותיה של הציונות הדתית כדי לגמד את כוחה הפוליטי ביום שלאחר הבחירות. ולצורך כך כל האמצעים כשרים. זה כבר הפך לבדיחה, ההיזכרות הזו בציונות הדתית בכל פעם ברגע האחרון. אבל משום מה ישנם כאלו שזה עובד עליהם. מרוב התרגשות מהיחס הפתאומי שהם מקבלים מראש הממשלה הם פשוט שוכחים קדנציה שלמה ומתפתים.

אנחנו לא. אנחנו לא פראיירים. לא נהיה חלק מהקשית שבאמצעותה פוגע ראש הממשלה פעם אחר פעם בציונות הדתית. נעשה כל מה שאפשר להצלחתו ולהגדלתו של גוש הימין, אבל לא נסכים להעצים את השקר שרק הצבעה לליכוד תציל את גוש הימין. בנו לא נזכרים בכל פעם בדקה ה-90, משתמשים וזורקים.

ולכן, כאשר ראש הממשלה ביקש להתראיין היום בערוץ 7 אנחנו פשוט אמרנו מילה אחת קטנה: לא. מי שפוגע במי שהיו שותפיו הנאמנים ביותר לאורך כל הדרך, לא יקבל את הבמה שלנו כדי להמשיך ולפגוע בהם גם פחות מיממה לפני פתיחת הקלפיות.