היום: כתב אישום נגד ברלנד

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון כתב אישום יוגש היום נגד אליעזר ברלנד בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועושק.

בן שאול , ה' באדר תש"פ

היום: כתב אישום נגד ברלנד-ערוץ 7
הרב ברלנד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, כתב אישום חמור יוגש היום (ראשון) נגד אליעזר ברלנד בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועושק.

על פי המסתמן, לאחר הגשת כתב האישום נגד מנהיג קהלית "שובו בנים" תבקש פרקליטות מחוז ירושלים את הארכת מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים.

ביום רביעי האחרון הגישה המשטרה הצהרת תובע נגדו לקראת הגשת כתב אישום נגדו. במקביל הוארך מעצרו בחמישה ימים נוספים.

בהארכת המעצר הקודמת קבעה השופטת שרון לארי בבלי, "קיים חשד סביר, כמו כן נקבע בדיון קודם כי בתיק זה קיימת עילת מעצר של הימלטות מן הדין". עוד הוסיפה השופטת: "התשתית הראייתית שאספה היחידה החוקרת מחזקת באופן משמעות את החשד כלפי המשיב.

"אוסיף כי התשתית הראייתית שנאספה מאז הארכת המעצר הקודמת מחקת באופן משמעותי בעיקר את החשד כי המעשים בוצעו תוך תכנון מוקדם ותוך קשירת שקר עם מעורבים אחרים, ובידיעה מראש המעשים לרבות מתן התרופות גורמים עוול לאותם נזקקים שלנו למשיב בעת צרה", ציינה השופטת.

השוטפת קבעה עוד, "קיימת תשתית ראייתית שמצביעה גם על כך שנטילת הכספים מהמתלוננים נעשתה תוך חלוקה לאחוזים שונים בין המעורבים השונים. מדובר בהתפתחות ראייתית משמעותית".

"הראיות מלמדות שמי שפנו אל הרב היו אנשים שבמצוקתם הרבה ניתלו בכל שביב של תקווה - ונוצלו ניצול ציני, כך על פי החשד", הוסיפה השופטת לארי בבלי.

המשטרה אספה עדויות שמחזקות את החשד שברלנד היה נוהג לתת ברכות לחולים תמורת סכומי כסף עצומים. עורך דינו של ברלנד הגיש ערר לבית המשפט המחוזי בבקשה לשחרר אותו לחלופת מעצר.