האדמו"ר מסאטמר - הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים
האדמו"ר מסאטמר - הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים Photo by David Cohen/Flash90

לקראת הבחירות השלישיות תקף בחריפות האדמו"ר מסאטמר את המפלגות החרדיות וטען כי הן "קשורות לממשלה בבחינת 'קשורה בו ככלב'", כלשונו.

בדבריו טען כי הן הפכו את 'השבירה ימינה' למוטו. "זו כבר הפעם השלישית שבמדינה הציונית הולכים לבחירות. בעבר נימקו המפלגות החרדיות את השתתפותן בבחירות אלה בכך שיש להיאבק מבפנים למען הדת, אך כיום הן מכריזות שצריך לבחור בהן כי הן ה'ימין למהדרין'.

"הממשל הימין כיום שהוא 'כוחי ועוצם ידי' כבר לא די להן, לטענתן צריך לבחור במפלגות החרדיות, כי רק הן מסמלות את הימין למהדרין. כך זה נראה כאשר נקשרים בממשלה, בבחינת 'קשורה בו ככלב'. לוקחים מהם כספים ותקציבים, ואז הופכים לגוש אחד ר"ל", עקץ האדמו"ר.

האדמו"ר האשים את המפלגות בהסתרת מידע אודות 'גזירות הגיוס' וטען כי אם נרשמה ירידה בנתוני הגיוס - מקורה במאבק 'הפלג הירושלמי'.

"ניתן להעיד כי באשר לגזירות והבעיות בענייני הגיוס (לצה"ל) והחינוך ואף בעניין השבת, המפלגות האלה לא פעלו דבר כדי לבטל או לפתור אותן. חלק מן הדברים הן אף הסתירו, אם זה בעיתונים שלהן, או בכל אמצעי אחר שיש בידן", ציין.

לדבריו, "אם מניין המגויסים ירד, הוא בגלל המאבק העיקש שניהלו הארגונים השונים של יהודים יראי השם, בהם תלמידי הגר"ש אוירבך זצ"ל שנלחמו במסירות נפש עזה נגד הגזירה. זה הדבר היחיד שבלם והחליש את הגזירה שנועדה להכניס את כל הציבור לצבא השמד לשם מטרה עליונה להפוך אותו לגוש אחד עם פורקי עול. אפילו פורקי העול בעצמם כבר טוענים היום שהם אינם צריכים את החרדים בצבא ברור כשמש שכל התכלית היא לערבב אותם, ואז לקרר אותם ולהחליש אותם ביהדותם".