מזכיר מועצת גדולי התורה: "אין היתר לא להצביע"

בדבריו סיפר כי גדולי ישראל מצויים "בדאגה עצומה", כלשונו וקרא לציבור החרדי להתלכד לטובת הצבעה ליהדות התורה

בן שאול , ה' באדר תש"פ

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל
מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

לקראת יום הבחירות הבהיר מזכיר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הרב יעקב ולצר, "אין שום צד היתר שלא להצביע".

בדבריו תיאר את הדאגה העצומה האופפת את גדולי ישראל בימים אלו. "גדולי ישראל מודאגים וטרודים מהאדישות והקרירות שנראית שוררת בציבור החרדי. יש לזה סיבות כאלה ואחרות. אנשים יש להם שיקולים אישיים של רווח מול הפסד אבל המצב הוא שהציבור החרדי מצוי במצב קשה בארץ ישראל גם בהיבט הרוחני וגם בהיבט הגשמי ואסור לחשות.

לדבריו, "קיימת הסתה בלתי פוסקת, בחסות תחרות סמויה, שהופכת להיות לחם חוקם של פוליטיקאים המבקשים לקושש קולות. אם מישהו חושב שלאחר הבחירות ההסתה הזו תיפסק – גם אם תקום כאן קואליציה ימנית שהמפלגות החרדיות יהיו חלק ממנה או לחילופין תוקם כאן קואליציה שמאלנית – ההסתה הזו לא תיפסק. משחק הרווח וההפסד תמיד יהיו לנגד עיניהם של אי אלו פוליטיקאים ושוב הציבור החרדי יולקה על עמוד הקלון. ככה זה נראה על פניו".

הרב ולצר הבהיר כי ככל שיתרבו המועמדים החרדיים שיביאו בתוך הכנסת כמה שיותר כח – כך תתאפשר הפחתת ההסתה כלפי הציבור החרדי.

בדבריו התייחס למלחמה התמידית סביב ענייני דת ומדינה בכנסת. "גדולי ישראל מאז קום מדינת ישראל בארץ ישראל ראו שזו המלחמה העיקרית בבית הזה. אמנם זהו 'מקום הרשע והפשע', אך אלה שכבר נמצאים בבית הזה - נמצאים שם כדי להילחם את המלחמה הזו עבור היהודי החרדי בארץ ישראל.

"זו הסיבה היחידה שאנחנו נמצאים שם. זו המטרה והיחידה. כך גדולי ישראל ראו, הבינו, פסקו, ואין לנו שום רשות להרהר אחריה. פסק דין שקיים כבר למעלה מ-70 שנה. פסק דין של רוב גדולי ישראל, חסידים וליטאים. כך הם ראו את המלחמה הזו.

"מי שמתרפה ממלאכתו חוטא לחוב קדוש זה. אין שום סיבה, טכנית או רעיונית, שתפטור יהודי מלהצביע ג' ולקדש שם שמיים ברבים.

הרב ולצר אף ביקש מהציבור החרדי לתת דעת לעובדת ירידתם של גדולי ישראל שליט"א לערי הפריפריה דווקא במערכת הבחירות הנוכחית.

"אני חושב שעצם העובדה שזו הפעם הראשונה שגדולי ישראל ירדו לערי הפריפריה בערב הבחירות מלמדת על כמה הדאגה של גדולי ישראל עמוקה, עד כמה המערכה הזו קריטית וכדי להכריע בשלישית את המערכה. אסור להגיע למערכה רביעית. לא משום שאנו חוששים שלא יצביעו בפעם רביעית אלא עצם מערכת בחירות אינה טובה ליהדות החרדית. איננו רוצים להיות שם. זה נכפה עלינו. והקב"ה יהיה בעזרינו ובס"ד נזכה לקדש שם שמיים".