בן גביר: היה הסכם, נתניהו חזר בו

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר: "הייתי על סף סיכום עם נתניהו לפנות בוקר, אך הוא חזר בו - כרגע עוצמה יהודית רצה עצמאית".

ערוץ 7 , ה' באדר תש"פ

מפלגת עוצמה יהודית טוענת כי לפנות בוקר סוכמו תנאים לפרישת המפלגה ממערכת הבחירות לאחר שכל הסקרים מצביעים כי היא אינה עוברת את אחוז החסימה.

בן גביר טוען כי נתניהו חזר בו מההסכמות ברגע האחרון ועל כן בכוונתו לרוץ עד הסוף.

על פי ההסכמות מאי גולן היתה אמורה לייצג את עוצמה יהודית בכנסת, חאן אל אחמאר יפונה תוך 6 שבועות, והבטחה להורדת אחוז החסימה.

העיתונאית דפנה ליאל ציינה כי מי שניהל את המגעים הוא מיקי זוהר וזו היתה יוזמה עצמאית שלו. על פי הדיווח, ההתנגדות מהליכוד הגיעה בעיקר מכיוון נתניהו וכי נכון לעכשיו נפסק המו"מ בין הצדדים.

עו"ד איתמר בן גביר מוסר, "נתניהו מסכל שוב את ממשלת ה-61, ועושה רושם שהוא מעוניין בממשלת אחדות עם גנץ ולא בממשלת ימין. את נתניהו לא מסוגל לעשות את הדברים הללו זה אומר שהוא לא רוצה באמת לממש מדיניות ימין, ועוצמה יהודית חייבת להתמודד כדי לשמור על הליכוד בימין".

מפלגת הליכוד הגיבה להודעה "מצפים מבן גביר לגלות אחריות ולא לשרוף קולות ולפגוע בניצחון הימין. עוד מנדט אחד לליכוד ואנחנו מנצחים ומקימים ממשלת ימין חזקה לישראל. המחנה הלאומי לא יסלח אם לא יעשה הכול כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל שתלויה באחמד טיבי".