נפתלי בנט:
נלחמתי למען ארץ ישראל ועולם התורה

שר הביטחון מודאג מכך שהציונות הדתית תחזור להיות "ילד הכאפות" של הממשלה, "עוד נראה התנתקות ומדינה פלסטינית כשאנחנו חסרי אונים".

יוני קמפינסקי , ה' באדר תש"פ

שר הביטחון ויו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, אומר לערוץ 7 כי הימין מסוגל להגיע לרוב של 61 מנדטים ולהרכיב את הממשלה הבאה, ולכן חשוב שלצד הליכוד תהיה עוד מפלגה חזקה מימין.

"אנחנו צריכים שכל הציונות הדתית והימין האידיאולוגי יצאו להצביע. המפתח לניצחון הוא היציאה להצבעה. כי המפלגה שלנו מחזקת את גוש נתניהו ודואגת שהוא יהיה ראש הממשלה, אבל גם דואגת שתהיה פה ארץ ישראל השלמה. רק אנחנו נילחם נגד מדינה פלסטינית, נמנע מסירת שטחים לערבים ורק אנחנו נהיה שם כשמישהו ינסה לסגור את עלי או אור עציון. הליכוד לא יהיה שם".

"המנדט המתנדנד אצלנו זה השמיני שזו שרה ב"ק. אצל נתניהו מדובר בטלי פלוסקוב שתומכת בחלוקת ירושלים. האם הציבור רוצה להצביע למועמדת שבעד חלוקת ירושלים או מישהי שנלחמת למען ארץ ישראל? זה מה שעומד כאן על הכף", מוסיף בנט.

יו"ר ימינה נשאל איך הוא מגיב על המתקפות של נתניהו כלפי הפוליטיקאים של הציונות הדתית, וענה: "זה כמובן הבלים. לצערי, אני נאלץ להיות המבוגר האחראי של הימין. אני לא אתקוף בחזרה את נתניהו. הוא צריך לדאוג למעוזי הליכוד ולא לתקוף אותנו, אנחנו נדאג למצביעים שלנו וכך נוכל להגיע ל-61 מנדטים".

בנט משיב לאנשי הציונות הדתית שרוצים אולי 'לנקום' בימינה על פיצול המפלגות, "השאלה עכשיו היא אם רוצים להטביע את הכל או לחזק את ארץ ישראל ועולם התורה. הרי מי היה שם כשליברמן ניסה לסגור את עלי? מי היה שם כשמינו את הרב שטרן כרבה הראשי של ירושלים? אני הייתי שם. לא היה אדם כמוני שנלחם למען עולם התורה לצד נקיטת העמדות הלאומיות החזקות.

''אם אנחנו רוצים לחזור להיות 'ילדי כאפות' שמנפנפים אותנו, משתמשים בנו לפני הבחירות וזורקים אותנו אחרי הבחירות, נראה אחר כך מדינה פלסטינית ועוד התנתקות כשאנחנו חסרי אונים".

לשר בנט חשוב להדגיש שבניגוד לספינים מצד הליכוד אין לו כוונה להיות חלק מקואליציה שאינה בראשות נתניהו. "אנחנו לא ניכנס לממשלת גנץ, נקודה. לא בגלל שהוא איש רע, יש לו לב טוב, אבל הוא מייצג מפלגה שמאלית. זו מפלגה שמוסרת שטחים, קוראת למסירת שטחים, מפלגה אנטי דתית שמתעמרת בשירות הלאומי, בישיבות ההסדר ובמכינות הקדם צבאיות. אנחנו ימין. הסוגיה האמיתית היא איך מקימים ממשלת ימין כאשר אני בביטחון, סמוטריץ' ממשיך להיות בתחבורה וחבר קבינט, שקד במשפטים והרב פרץ בחינוך".

ח"כ פלוסקוב מסרה בתגובה: ''אני בעד ירושלים המאוחדת, בירת מדינת ישראל. הבוחרים של הליכוד מכירים אותי ויתמכו בי כמו שתומכים בדרך של הליכוד. מפלגת הליכוד צריכה להיות הגדולה ביותר. זה גם אינטרס שלך, כבוד השר''.