נמחקה עתירת מרצ נגד תנועת אם תרצו

השופט הנדל כתב כי העתירה מעוררת סוגיה לא פשוטה וציין: חלק מהפעולות של "אם תרצו" נועדו לשכנע בוחרים לתמוך ברשימת מועמדים מסוימת.

תגיות: אם תרצו מרצ
חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' באדר תש"פ

שלט של "אם תרצו" בתל אביב
שלט של "אם תרצו" בתל אביב
צילום: אם תרצו

ועדת הבחירות המרכזית בראשות השופט ניל הנדל מחקה על הסף את העתירה שהגישה מפלגת מרצ נגד תנועת "אם תרצו".

בעתירה טענה ''מרצ'' כי תנועת אם תרצו פועלת כזרוע חיצונית לביצוע תעמולה פוליטית עבור מפלגת הליכוד.

השופט הנדל קבע כי העתירה והנספחים שצורפו לה מעוררים מספר סוגיות שאינן פשוטות, כלשונו. "דומה כי לפחות חלק מהפעולות שביצעה המשיבה (אם תרצו - ח.ב.), לפי החומר שהוצג, נועדו להשפיע על בוחרים להצביע בעד רשימת מועמדים מסוימת.

''כך בפרט ביחס לפרסומים שונים המתייחסים במפורש לראש הממשלה בנימין נתניהו והבעת תמיכה בו, כגון שלטי חוצות, מבלי להסתפק בהתייחסות לסוגיה כללית כגון מעמדה של מערכת המשפט''.

יחד עם זאת ציין השופט הנדל כי מפלגת מרצ לא צירפה לעתירה תשתית ראייתית ביחס להיקף הכספי של הפעילות שמבצעת ''אם תרצו'', ולא ברור האם הפעילות עוברת את הסכום של 102 אלף ש''ח הקבוע בחוק מימון מפלגות.

''העותרת מעלה טענות הראויות לבירור עובדתי, אך התמונה בשלב זה אינה מלאה באופן שניתן להכריע בבקשה", כתב השופט והחליט למחוק את העתירה גם בשל העובדה שמועד הגשת העתירה סמוך ליום הבחירות מייתר אותה מבחינה מעשית.

מתנועת "אם תרצו" נמסר בעקבות מחיקת העתירה: "אנו קוראים לעם ישראל לצאת ולהצביע מחר בעד זהותה היהודית והדמוקרטית של ישראל ונגד האליטה המשפטית הקיצונית ועושי דבריה הפוסט ציונים".

עו"ד ערן בן ארי, יועמ"ש תנועת "אם תרצו" הוסיף "אני מברך על החלטת ועדת הבחירות לדחות את העתירה הקנטרנית של מרצ שכל מטרתה להרתיע ולצנן את פעילותה החוקית והדמוקרטית של תנועת אם תרצו. אנו נמשיך לפעול בעוצמה כדי להבטיח שניסיונות נואלים כאלו יכשלו גם בעתיד".