"תצביעו למפלגה שמחזקת את הגוש"

קובי אלירז, לשעבר יועץ שר הביטחון להתיישבות, קורא לתומכי עוצמה יהודית לא להצביע למפלגה "שמרוב עקרונות מעקרת את המהות".

ערוץ 7 , ו' באדר תש"פ

"תצביעו למפלגה שמחזקת את הגוש"-ערוץ 7
קובי אלירז
צילום: טובי שריד

יועץ שר הביטחון להתיישבות לשעבר, קובי אלירז, פרסם הבוקר (שני), בוקר יום הבחירות, פוסט שבו הוא מספר על שיחתו עם אחד מתומכי "עוצמה יהודית", ובעקבותיה מצרף קריאה לתומכי המפלגה.

"היה גביר לאחיך

משיחה עם ידיד שהולך לבחור בבן גביר למדתי את המסר הבא: לבן גביר יש עקרונות, הוא לא מתכופף... בשאר המפלגות אין עקרונות... הם מוכנים לוותר על כל דבר, יש עיקרון בעיקרון.

כשתהיתי בפניו: 'מה יקרה במידה והמפלגה תצליח לעבור את אחוז החסימה ותעמוד בפני החלטות קשות שלא תמיד יהיו המקסימום האידאי ושמא יהיה צורך להתפשר במידת מה בעקבות המורכבות הפוליטית הקיימת במחננו ובמדינתנו?', ענה לי הידיד שהציפיה היא שהמפלגה לא תתפשר גם במחיר שהיא תהיה באופוזיציה.

'נו נו', אמרתי לו, 'ומה הרווחנו בזה?' והוא ענה לי: 'הרווחנו את העיקרון'.

שאלתי: 'אבל את העקרונות יש לכולנו והעניין הוא לנסות ככל שניתן עד לגבול האפשרי וכך גם הצד השני יורד קצת מעקרונותיו... ואם לאחר מאמצים רבים זה לא עלה בידנו אולי אחת ל...ניתן גם לשקול פרישה', ועל כך הוא ענה לי: 'זו מזרוחניקיות ואני לא שם'.

לא יודע, אבל הזכיר לי את הסיפור על רבי זכריה בן אבקולס שענוותנותו החריבה את בית מקדשנו... יש המסנגרים ודורשים שידע שהולך הבית להיחרב ולכן פסק מה שפסק באופן מחמיר. ומה נאמר במקרה שלנו? שאנשי עוצמה הבינו שהימין נכשל וממילא אפשר לבזבז קולות? וגם אם נעבור את אחוז החסימה הרי לא נצטרף ורק נצווח ככרוכיא מבחוץ וכך או כך לא נתחשב??!!!

גם קצת קשה לומר 'ענוותנותם' במקרה זה...

עניתי לידידי: 'זו לא כל כך עוצמה, זו יותר עצומה והצטדקות שאינה במקומה ומילא פעם אחת ואפילו פעם שניה, אבל פעם שלישית...?' והוא השיב לי 'עיקרון זה עיקרון'

אז לשאר ידידיי שבחרו בדרך זו, הגענו לדקה התשעים, הבנו את העיקרון... אולי אם תתעשתו יימצא לכם מקום בפעם הבאה ופשוט תקטינו את העוצמה ותצביעו לפחות למפלגה שמחזקת את הגוש ולא לכזו שמרוב עקרונות מעקרת את המהות".