עמית סגל
עמית סגלצילום: מירי שמעונוביץ

איש התקשורת חנוך דאום מגיב הבוקר (שני) לעליהום של עיתונאי השמאל נגד הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, לאחר שחשף את הקלטת יועץ כחול לבן שבה הוא מכנה את בני גנץ ״סכנה לישראל״.

״יש לי תחושה שבעתיד ילמדו בבתי ספר לתקשורת את מה שקרה פה אחרי שעמית סגל הביא הקלטה של ישראל בכר אומר שגנץ מסוכן לישראל. היה מדהים לראות איזה מאמץ מקיף עשתה התקשורת לגמד את הסיפור ולהפוך אותו מדיון בדבריו של היועץ לדיון בשאלה איך סגל השיג את החומר, למה רב מקליט שיחות וכדומה״, כתב דאום בפייסבוק.

דאום הוסיף ״אני מניח שעמית סגל התרגל לזה: כשהוא יושב באולפן שישי ואומר משהו מיד מתנפלים עליו מכל עבר. הוא לא מכיר חוויה אחרת. כשהוא מצייץ משהו נכתבים שישה מכתבי תגובה בהארץ שבמחציתם מוזכר שאביו היה במחתרת (זה קרה שנתיים בטרם נולד, מה הוא אשם?).

״וכמובן, הוא מביא סיפורים בלעדיים בלי סוף אבל הוא לעולם לא יקבל את פרס סוקולוב שמחולק על ידי חבורה מצומצמת משמאל שמקפידים לחלקו לבני החבורה בלבד. אין שם מי שיעריך את הדרך שהוא פילס כדי להשמיע קול ייחודי ואחר״.

לדברי דאום, יש לחזק את סגל ולספר עד כמה הוא משמיע את קולם של רבים מאזרחי ישראל. ״אז מה אפשר לעשות? להגיד לו כמה אנחנו, הציבור, כן מעריך אותו. להזכיר לו שעבור כל כך הרבה ישראלים הוא משמש פה.

״לומר לו שעבורנו זה מרגש לראות שיש עיתונאי כה בכיר בטלוויזיה שלנו, שלא חושש לתת ביטוי לעמדות שהושתקו במשך שנים, ולומר לו ביחד: המשך ככה, עמית, בלי לפחד כלל. כֹּה לֶחָי וְאַתָּה שָׁלוֹם וּבֵיתְךָ שָׁלוֹם וְכֹל אֲשֶׁר לְךָ שָׁלוֹם״.