'אגודת ישראל' לאברכים: התנדבו לספירת קולות

הפעילים הזכירו את תוצאות הבחירות הקודמות בסיומן נפל המנדט השמיני על חודם של עשרות קולות, וקראו לפקח בצורה הדוקה על הלילך הספירה

מיכל לוי , ו' באדר תש"פ

'אגודת ישראל' לאברכים: התנדבו לספירת קולות-ערוץ 7
מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

פעילי מטה הבחירות המרכזי של אגודת ישראל יצאו הבוקר (ב') בקריאה לאברכי הכולל ברחבי הארץ לתת כתף ולהתנדב בתום יום הלימוד לטובת ספירת הקולות בקלפיות.

"התנדבו למשקיפים לספירת קלפיות כדי להבטיח את המנדט השמיני", קראו במטה המרכזי, וזאת, בעקבות תקדימי העבר בהם נרשמו זיופים, לא אחת לרעת כוחה של רשימת יהדות התורה.

לדבריהם, לפי שעה קיים חסר גדול במאגר המתנדבים לטובת שעות ספירת הקולות. "כדי שקולות לא יילכו לפח חלילה אנו זקוקים להגדיל את מצבת המתנדבים לליל הבחירות. כידוע, הכל הולך אחר החיתום. אם אין בקרה בעת ספירת הקלפיות - עלולה חלילה וחס כל העבודה של הפעילים והמתנדבים וכלל הבוחרים הנאמנים לרדת לטמיון''.

הם הזכירו את שאירע בבחירות הקודמות בסיומן נפל המנדט השמיני של יהדות התורה על חודם של עשרות קולות. "בבחירות הקודמות, חסרו ליהדות התורה והשבת 68 קול למנדט שמיני. מי ערב לנו שלא קלקלו לנו קולות בספירה, ואלה שהכריעו את הכף לחובה. על כן, כל קול חשוב וקובע, וזו אינה מליצה אלא מציאות חיים. המציאות הזו מחייבת להעמיד משקיפים, לפחות בעת ספירת הקולות", הבהירו בכירי המטה המרכזי.

במטה המרכזי חידדו כי הדברים נכונים שבעתיים לאברכי הכולל שספגו בתקופת ממשלת 2013 את הקיצוצים הכואבים בתקציב הכוללים, וגם כיום, לנוכח הפלונטר הפוליטי הנמשך מזה שנה, אין תקציב וכנגזרת מכך קיים קיצוץ של כ-50% בתקציבי הכוללים.