מיקי זוהר: "התחלתי במגעים עם מפלגות מחוץ לגוש"

ח"כ זוהר פועל כבר שבועיים להעברת ח"כים מגוש המרכז־שמאל, "עם ישראל יישא על כפיו את מי שיחליט למנוע בחירות רביעיות".

103FM , ז' באדר תש"פ

חבר הכנסת מיקי זוהר, יו"ר סיעת הליכוד, שוחח הבוקר (שלישי) עם אילה חסון וגולן יוכפז בתוכניתם ב-103fm על תוצאות המדגמים לבחירות לכנסת ה-23 ועל ההיערכות ליום שאחרי.

"אני קודם כל מקווה שנתחזק מהמדגמים לפחות במנדט אחד, כי אני חושב שאם נתחזק מהמדגמים ולו במנדט אחד יש לנו סיכוי אמיתי וממשי להקים ממשלה", אמר ח"כ זוהר.

לדבריו הליך הקמת ממשלת ימין לא תארך זמן רב, "הגוש שלנו סגור הרמטית ואין אפשרות להזיז אף אחד מהגוש".

זוהר הודה כי כבר מתקיימים מגעים עם מפלגות אחרות על מנת להשיג את המנדטים החסרים להרכבת הממשלה, "בסופו של יום מי שיחליט למנוע את הבחירות הרביעיות האלו וייקח חלק בכך שנרכיב ממשלה - עם ישראל יישא אותו על כפיו, יעלה אותו על נס". וחשף: "אני כבר פועל בשבועיים האחרונים בנושאים הללו ואמשיך לפעול גם בשבועיים הקרובים".

גולן יוכפז תהה האם ח"כ זוהר מעריך שבתום ספירת הקולות יהיו 61 מנדטים לגוש הימין, זוהר השיב: "אני רוצה להיות אופטימי ולהאמין שכן, אבל לא ניתן לדעת".

הוא הודה כי במידה וגוש הימין יקבל 59 מנדטים בלבד, כפי שעולה כרגע מהמדגמים, הרכבת הממשלה תהפוך לקשה ומורכבת הרבה יותר, "מנדט אחד זה הרבה יותר ריאלי והגיוני. אם בסופו של יום בעזרת השם יהיו לנו 60 מנדטים, הלוואי 61 כמובן, ולא נחלש ולא נישאר באותו מצב בהתאם למדגמים - אנחנו נקים ממשלה ונמנע בחירות רביעיות".

זוהר התייחס לאפשרות שכחול לבן תקים ממשלת מיעוט עם העבודה-גשר-מרצ ובתמיכת ליברמן והרשימה המשותפת מבחוץ: "ליברמן אמר שלא יעשה את זה, אבל הוא אמר הרבה דברים. אי אפשר לדעת מה יהיה. אני חושב שבסופו של יום גם אם דבר כזה יקרה זה לא יחזיק מים. זה לא דבר שיחזיק שבועות ספורים, אם בכלל, ונתניהו יהיה ראש הממשלה".

על האפשרות שיחוקק 'חוק צרפתי' שימנע העמדת ראש ממשלה מכהן למשפט, אמר ח"כ זוהר: "לא עוסקים בזה, נתניהו לא עוסק בזה. אין טעם לעסוק בזה אלא אם יש לנו 61 מנדטים והדבר מעניין את נתניהו. נכון לעכשיו, בהתאם למה שאומר נתניהו, הדבר לא מעניין אותו לחלוטין".