בחירות 2020
מירי רגב: ''גנץ לא עומד בלחץ ונכנע לאחמד טיבי''

השרים בנט, דרעי ורגב תוקפים את יוזמת כחול לבן לקדם חקיקה שתמנע מנתניהו לקבל את המנדט להרכבת הממשלה. "זו הפיכה שלטונית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באדר תש"פ

מירי רגב
מירי רגב
צילום: משה ביטון

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) תקפה את יוזמת כחול לבן והרשימה המשותפת לקדם חוק שימנע מנשיא המדינה ראובן ריבלין להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על מי שנאשם בפלילים.

״אחמד טיבי הבטיח והוא מקיים: הבטיח להדיח את נתניהו ואת הליכוד. הבטיח לשלוט בבני גנץ, וגנץ לא עומד בלחץ ונכנע לטיבי. מהלך החקיקה שמובילים טיבי את גנץ הוא לא פחות מאשר תחילתה של הפיכה שלטונית. לא ניתן לזה לקרות״, אמרה רגב.

יו''ר ש״ס, שר הפנים אריה דרעי, אמר כי ״הרעיון להעביר לאחר הבחירות ואחרי שהציבור אמר את דברו, חוק אישי שימנע מבנימין נתניהו לכהן כראש הממשלה הוא חרפה ושבירה של כל כללי המשחק של המערכת הפוליטית.

''כחול לבן מוכנים להקריב את טובת המדינה ואחדות העם על מזבח השנאה האישית לנתניהו שמאחדת בינם לבין ליברמן והרשימה המשותפת. חשבתי שהם למדו לקח מהמכה שספגו בבחירות ש'רק לא ביבי' אינה אג׳נדה ואינה תכנית עבודה. עדיין לא מאוחר להתעשת״, הוסיף דרעי.

גם שר הביטחון נפתלי בנט הודיע כי מפלגת ימינה תילחם ביוזמת כחול לבן והרשימה המשותפת. ''היוזמה של אחמד טיבי ועפר שלח לחקיקת 'חוק פסילת נתניהו' היא מהלך אנטי דמוקרטי קיצוני שמהווה יריקה בפרצוף של חצי מדינה", אמר בנט.

''לפני יומיים היו בחירות, וכבר מנסים לעקוף את רצון העם באמצעים פסולים. ימינה תתייצב באופן מוחלט נגד מהלך זה ותילחם בכך בכל כוחנו", הבהיר שר הביטחון.

מוקדם יותר הודיע חבר הכנסת אחמד טיבי, יו"ר סיעת הרשימה המשותפת, כי יתמוך בחוק שימנע הטלת הרכבת ממשלה על מועמד לראשות הממשלה שהוגשו נגדו כתבי אישום.

"אנחנו חושבים שראש ממשלה עם כתב אישום חמור של שוחד צריך להתפטר", אמר טיבי לרדיו 103FM. ''זה שבנימין נתניהו ממשיך להיאחז בכיסא אחרי כתב אישום חמור זה דבר ביזארי. יכולים להיעזר בהצבעה בכנסת, זה חוק, זה לא ממשלה, לא קואליציה. אני מעריך שזה יהיה הכיוון שלנו".

לדבריו, "אף אחד לא הציג בפנינו את החוק, בשלב זה אני שומע על זה בפומבי ולא ישירות מאנשים שחושבים להציג את החוק. אם יציגו לנו, נלמד בהחלט בצוות שלנו ברשימה המשותפת. אבל, אנחנו בעד שראש ממשלה שמואשם בשוחד יסיים את תפקידו כראש ממשלה או בהתפטרות או בחוק".