מחפשים לימודים שיעניקו לכם פרנסה מהיצירתיות שלכם?

תקשורת חזותית הוא תחום שהפך בשנים האחרונות למבוקש במיוחד. לפניכם כל הסיבות מדוע כדאי לכם להירשם ללימודי תקשורת חזותית

בשיתוף מכון אבני , ח' באדר תש"פ

תקשורת חזותית
תקשורת חזותית
PIXABAY

אחד מהמקצועות המרתקים שמציעות האוניברסיטאות והמכללות הוא לימודי תקשורת חזותית. בעולם שבו הדיגיטל מקיף אותנו בכל פינה ואנו נחשפים לתכנים שיווקים ללא הפסקה, ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי תקשורת חזותית.

תכנית הלימודים הפרקטית כוללת מגוון רחב של נושאים בתחומי היצירה, האמנות והשיווק כמו עיצוב גרפי, תקשורת אינטראקטיבית, עיצוב לרשתות, פיתוח משחקים ואפליקציות, בניית אתרים, הפקת סרטונים, ניהול רשתות חברתיות, ניהול מותגים וקהילות ברשת, איור ואנימציה ועוד. אם אתם מתלבטים לגבי לימודי תקשורת חזותית, לפניכם כמה סיבות מדוע כדאי לכם לבחור בתחום.

אופק תעסוקתי

בפני בוגרי תקשורת חזותית עומדות אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. תוכלו לעבוד במשרדי פרסום ויחסי ציבור, בהוצאות לאור, לעסוק כבוני אתרים, מעצבי חווית משתמש, מעצבים גרפיים, מעצבי משחקים ואפליקציות, יוצרי קליפים וסרטונים, מנהלי תוכן, מנהלי מדיה חברתית, מנהלי קריאייטיב, מנהלי מותג ועוד.

תנאי עבודה גמישים

בנוסף למקצועות הרבים שייפתחו בפניכם, תוכלו לבחור אם לעבוד כשכירים בתאגידים ובחברות גדולות, או לעסוק כעצמאיים ולפתוח עסק משלכם. אם החלום שלכם הוא לטייל מסביב לעולם, באפשרותכם לעבוד עבור חברות ולקוחות שונים הממוקמים בישראל בזמן שאתם נמצאים בכלל בתאילנד או באוסטרליה. השמיים הם הגבול.

אתם תתפרנסו מהיצירתיות שלכם
אם היצירתיות בוערת בכם, יש לכם כישרון אמנותי ואתם חולמים להוציא החוצה את הרעיונות המטורפים שלכם, אז תקשורת חזותית היא התחום בשבילכם. ישנה תפיסה לפיה לאמנים קשה להתפרנס ולמצוא עבודה, אך בעזרת הלימודים תוכלו לתעל את היכולות האמנותיות שלכם לכדי עבודה פרקטית שתפרנס אתכם בכבוד. במסגרת התפקידים השונים בהם תוכלו לעסוק, תידרשו להפגין את היצירתיות שלכם ולחשוב מחוץ לקופסה. תשכחו מעבודות משעממות וטכניות - כאן המקום שלכם לבטא את עצמכם.

אתם יכולים לחולל שינויים גדולים
מעבר לכך שהתפקידים לבוגרי תקשורת חזותית הם כייפים ומעניינים, עומדת בפניכם האפשרות להשפיע על אנשים רבים. חשבו למשל על עיצוב מודעה הקוראת לתרום דם, או על פיתוח אפליקציה שמסייעת לאנשים למצוא אהבה. במסגרת הלימודים תרכשו ידע שבעזרתו תוכלו לחולל שינויים מרחיקי לכת בתחומים רבים. אין דבר מרגש יותר מלצפות במודעה שעיצבתם בעצמכם, או להבחין שהנוסע שיושב לידכם באוטובוס משחק במשחק שאתם פיתחתם. זו הדרך שלכם להטביע את חותמכם על העולם.

אתם תיהנו ובגדול

אומרים שאם אתה עובד בעבודה שאתה אוהב זה כאילו שלא עבדת יום אחד בחייך. המשפט הזה תקף במיוחד לבוגרי תקשורת חזותית. המשרות העומדות בפניכם הן מעניינות, מרתקות וכיפיות במיוחד. לרוב מקומות המעסיקים בוגרי תקשורת חזותית יעריכו את האינדיבידואליות שלכם, יאפשרו לכם חופש יצירתי, ויציעו לכם מגוון של אפשרויות קידום. תוכלו לעבוד יחד עם צוות של אנשים מעוררי השראה, וליהנות מעבודה מגוונת הכוללת אתגרים יצירתיים.

עוד מידע ופרטים על לימודי תקשורת חזותית תוכלו למצוא במכון אבני בקישור הזה.