כאוס בעולם הספורט בישראל

עם היוודע הדבר כי חולה קורונה נכח במשחק הדרבי התל אביבי בכדורגל ביום שני שעבר, משחקים רבים עשויים להתקיים ללא קהל או להידחות

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' באדר תש"פ

קורונה
קורונה
צילום: אייסטוק

הספורט בישראל בסכנת ביטול. אחרי ביטולם של משחקים רבים בספורט האיטלקי בשל בהלת נגיף הקורונה ובזמן ששם שוקלים אם לדחות בחודש את כלל אירועי הספורט במדינה, גם בישראל המצב מתחיל להחמיר בעקבות הנגיף שמתפשט בקצב מהיר.

אחרי שהתגלה כי נער הנושא את הנגיף נכח במשחק הדרבי התל אביבי בין מכבי והפועל במסגרת ליגת העל בכדורגל באצטדיון בלומפילד ביום שני שעבר, בספורט הישראלי נערכים לגרוע מכל.

בעוד שבמכבי אמרו כי "לאחר שמשרד הבריאות פרסם את ההודעה בנוגע לחולה שנכח בדרבי ב-24.2, החל המועדון בבירור הנושא והשלכותיו אל מול משרד הבריאות, מנהלת הליגות וחברת היכלי הספורט", במנהלת הליגות בכדורגל שוקלים אפשרות לדחות את קיומם של משחקים רבים או לקיימם ללא קהל.

הצעד מגיע על רקע הנער שנכח במשחק הדרבי התל אביבי וגרם לאלפי אוהדים להיכנס לבידוד. במנהלת הליגות לא רוצים לקחת סיכון ובוחנים את ההשלכות הצפויות לכל החלטה שלהם בין אם לדחות משחקים או שלחילופין יתקיימו ללא קהל.

במשרד הבריאות דואגים עוד יותר ושם שוקלים להחתים את ראש הממשלה בנימין נתניהו שיוציא צו לאיסור התקהלויות של מעל 2,500 איש. המשמעות היא כי אירועי ספורט רבים עלולים להתבטל, כולל משחק היורוליג של מכבי תל אביב הערב מול אנדולו אפס במסגרת היורוליג.

מוקדם יותר אתמול נאסר על שופט כדורסל ממוצא קרואטי שהיה אמור לשפוט את משחקה של הפועל ירושלים במסגרת ליגת האלופות של פיב"א היום, להיכנס לארץ, לאחר שזה שהה באיטליה בעשרת הימים האחרונים ובשל חשש מהידבקות בנגיף. השופט הוטס בחזרה למולדתו ופיב"א שלחה לו מחליף.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il