דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

הסכם השלום בין ארה"ב והטאליבן לא החזיק מעמד יותר מימים ספורים בלבד.

מטוסי חיל האוויר האמריקאי הפציצו מעוזי טאליבן באפגניסטן, לאחר שלטענת דובר כוחות ארה"ב באזור אנשי הטאליבן תקפו מחסומים של כוחות הביטחון האפגניים וחידשו את האלימות למרות הסכם הפסקת האש.

"ארה"ב ביצעה מתקפה אווירית ביום רביעי נגד לוחמי הטאליבן בנהאר א-סראג', לאחר שאלו תקפו מחסום של כוחות הביטחון האפגניים. זו היתה מתקפה הגנתית לשבש את מתקפת הטאליבן. זו היתה המתקפה הראשונה שלנו על הטאליבן מזה 11 ימים", אמר דובר כוחות ארה"ב באפגניסטן, סוני לגט.

הוא הוסיף עוד כי "בתאריך ה-3 במרץ בלבד, ביצע הטאליבן 43 מתקפות על מחסומים ונקודות בידוק של כוחות הביטחון האפגניים". לגט גם אמר כי "ארה"ב עדיין מחוייבת להסכם השלום, אך יש עליה את האחריות להגן על שותפיה האפגניים. אנו קוראים לטאליבן להפסיק את הפיגועים המיותרים ולקיים את התחייבויותיהם. אנו נגן על שותפינו בשעת הצורך".

על פי דיווחי התקשורת באפגניסטן, לפחות 25 בני אדם נהרגו ועוד 13 נפצעו במתקפות הטאליבן על כוחות אפגניים ביממה האחרונה בלבד.

הנשיא טראמפ שוחח עם מנהיג הטאליבן, מוללה עבדול גאני, שעות ספורות לפני המתקפה האמריקאית, אך למרות השיחה הפצצת חיל האוויר האמריקאי יצאה לדרך. "ניהלתי שיחה טובה מאוד עם מנהיג הטאליבן. הסכמנו כי אין אלימות, ואנו לא רוצים אלימות. נראה מה יקרה. הם מתמודדים עם אפגניסטן, אבל אנחנו נראה מה יקרה בימים הקרובים", אמר טראמפ לאחר השיחה.