בגלל הנגיף: משחקי ספורט נדחו

בשל התפשטות נגיף הקורונה ואיסור התקהלות מעל 5,000 אנשים, הוחלט לדחות את משחק הגביע בין מכבי חיפה לבאר שבע. משחקי הסל צומצמו

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' באדר תש"פ

בגלל הנגיף: משחקי ספורט נדחו-ערוץ 7
אצטדיון סמי עופר בחיפה
צילום: החברה הכלכלית חיפה

הקורונה משתלטת. שעות ספורות לאחר שנחשף כי נער הנושא את נגיף הקורונה נכח במשחק הדרבי התל אביבי שהתקיים ביום שני האחרון באצטדיון בלומפילד שבתל אביב, במסגרת ליגת העל בכדורגל והדביק ככל הנראה אלפי אנשים, החליטו במשרד הבריאות להחמיר את ההוראות בשל חשש ממגיפה ענקית.

לצד אירועים, הופעות וכנסים גדולים שבוטלו, גם את עולם הספורט הישראלי עוצר כעת הנגיף המבהיל, כשזה הביא לביטולו של משחק רבע גמר גביע המדינה בכדורגל בין מכבי חיפה להפועל באר שבע.

המשחק שאמור היה להתקיים הערב (רביעי) באצטדיון סמי עופר שבחיפה, נדחה למועד לא ידוע כשבהתאחדות לכדורגל אמרו כי "בעקבות ההנחיות שהתקבלו בדקות האחרונות על ידי משרד הבריאות על איסור התקהלות מעל 5,000 אנשים ולאחר שיחה שנערכה בנושא עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, אנו נאלצים להודיע על דחית משחק רבע גמר גביע המדינה בין קבוצות מכבי חיפה להפועל ב"ש שתוכנן להיערך הערב בשעה 20:15 וזאת בשל חוסר היכולת להיערך בשלב זה ובסמיכות למשחק לקליטת הקהל באופן זה".

עם זאת, ישנם משחקים שיתקיימו במתכונת מצומצמת כשהמשחק בין קבוצות הפועל ת"א להפועל רעננה במסגרת רבע גמר גביע המדינה המתוכנן להיערך היום בשעה 19:30 יתקיים ללא קהל.

משחק הגביע הנוסף שנקבע למחר, בין בית"ר ירושלים למכבי פתח תקווה, יתקיים גם הוא במגבלה כאשר תותר כניסתם של 5,000 אוהדים בלבד.

גם משחקי הכדורסל של הנציגות הישראליות באירופה, שיתקיימו הערב, יתקיימו במגבלות. גם מכבי ת"א שתארח את אנדולו אפס הטורקית שעברה בנתב"ג בדיקות קפדניות מחשש שיפיצו את הקורונה, וגם הפועל ירושלים שתארח את פריסטרי במסגרות האירופיות שלהן, היורוליג וליגת האלופות של פיב"א בהתאמה, יקיימו את משחקיהן הערב ללא קהל.

במנהלת הליגות בכדורגל אמרו כי על רקע ההתפתחויות האחרונות בכל הנוגע לנגיף הקורונה, לאור הנחיות משרד הבריאות ולאחר שיחה שנערכה בין יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוחלט לכנס מחר בבוקר ישיבת דירקטוריון על מנת לדון בסוגיית קיום משחקי סוף השבוע.

"מיד בתום הישיבה תצא הודעה מסודרת לאוהדי כל הקבוצות בנוגע לאופן קיום המשחקים בליגת העל בכדורגל בסוף השבוע הקרוב", אמרו במנהלת הליגות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il