המנחוס של מכבי: אנאדולו אפס תעצור דווקא בהיכל?

אנאדולו אפס מגיעה להיכל עם רצף ניצחונות פסיכי שלושה ניצחונות רצופים בהיכל ושיין לארקין אחד. מכבי מסוגלת לעשות את הבלתי ייאמן?

שילה רוזנפלד , ח' באדר תש"פ

המנחוס של מכבי: אנאדולו אפס תעצור דווקא בהיכל?-ערוץ 7
טאריק בלאק מול אנאדולו אפס, הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

חיכינו וחיכינו והנה זה מגיע. הערב ב21:15 בצל הבחירות ובצל התפשטות הקורונה, מכבי תל אביב תארח בהיכל את הקבוצה המדורגת ראשונה בטבלת היורוליג אנאדולו אפס.

בואו נגיד את האמת: הסיכויים לניצחון צהוב הערב לא נראים מזהירים ואופטימיים, אבל מכבי תל אביב חייבת את הניצחון הזה יותר מתמיד. מכבי תל אביב נמצאת במרחק שני ניצחונות מחזרה לשלב ההצלבה אחרי 5 שנים קשות, אבל זו כבר מזמן לא מטרתה.

למרות שאנשי הקבוצה מכחישים שוב ושוב שהם לא חולמים גבוה מדי, המטרה של מכבי תל אביב השנה זה לנסות ולהשיג אקסטרה להישג והיא יתרון הביתיות בפלייאוף ומשתושג מטרה זו, המטרה הבאה היא פיינל פור בפעם ה-13.

בעניין הזה צריך לשים כוכבית ברורה מאוד: פיינל פור היורוליג בסכנת ביטול גדולה מאוד בעקבות התפשטות הקורונה, אבל נניח שהוא יתקיים כמתוכנן ומטרת העל של מכבי היא למצא את עצמה שם בסוף שלב הפלייאוף. הבעיה היא שגם יתרון ביתיות היא משימה קשה מאוד. צסק"א מוסקבה בקרב צמוד עד מאוד עם מכבי על הכרטיס הריאלי האחרון של יתרון הביתיות.

עד כמה צמוד? הפסד הערב של מכבי תל אביב לאנאדולו אפס ומכבי תמצא את עצמה באותו מאזן כמו של צסק"א והפרש סלים גבוה לזכותה של הקבוצה הרוסית. גם במקרה של ניצחון הערב, צריך לזכור שלשתי הקבוצות קרב ראש בראש ברוסיה בקרוב והוא כנראה הקרב שיכריע את גורל הכרטיס.

עד כמה קשה המשימה של מכבי תל אביב לנצח הערב את הקבוצה המדורגת ראשונה בטבלת היורוליג? שימו לב לנתונים הבאים:

1. אנאדולו מגיעה להיכל עם רצף של 11 ניצחונות רצופים ביורוליג ומאזן פסיכי של 23:3. היא מאוד קרובה לשבור את שיא הניצחונות שהושג בפורמט החדש של היורוליג ולא נראה שמישהו יוכל לעצור אותה עונה בדרך לגביע ראשון בהיסטוריה ביורוליג.

2. אנאדולו קולעת העונה 87.5 נקודות למשחק ב-57% ל-2, 42% ל-3 ו85.8% מהעונשין. היא לוקחת בממוצע 33.5 ריבאונדים, מוסרת כמעט 18 אסיסטים ולזכותה מדד יעילות כמעט בלתי נתפס(104.5).

3. אוהדי מכבי תל אביב לא יאהבו בלשון המעטה את הנתון הבא: אנאדולו הפכה למנחוס של מכבי בשנים האחרונות. היא ניצחה את מכבי בשישה בשבעת המשחקים האחרונים בין שתי הקבוצות. יש לה רצף של שלושה ניצוחונות רצופים בהיכל וכל אחד מהניצחונות הללו עצר למכבי תל אביב רצף ניצחונות חיובי.

תוסיפו לזה את העובדה שרצף 11 הנצחונות הרצופים שלה התחיל בניצחון על מכבי באיסטנבול מוקדם יותר העונה. נאחס כבר אמרנו?

4. לקבוצה הטורקית יש את מלך הסלים של היורוליג שיין לארקין, שרושם את אחת העונות הטובות בהיסטוריה לשחקן בודד ביורוליג.

5. שמות בולטים נוספים שכדאי להזכיר: הסנטר טיבור פלייס הענק (2.21 מ'), הגארד המצוין ואסיליה מיציץ' והסקורר הנהדר רדינג בובואה.

לסיכום, נראה שהסיכויים של מכבי תל אביב לנצח את אנאדולו הערב לא גבוהים במיוחד, אך בהיכל נראו כמה וכמה ניסים גדולים העונה. האם מכבי תצליח לשמור על הבית? התשובות בתום 40 דקות הערב בהיכל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il