למרות הקורונה: ניצחון גדול למכבי ת"א

הצהובים החלו היטב ונחלשו, אבל דקות מצויינות של השחקנים בסיום הביאו לניצחון על הקבוצה הטובה ביותר ביורוליג אנאדולו אפס 75-77.

ניצן קידר , ח' באדר תש"פ

מכבי תל אביב רצתה מאוד לנצח את הקבוצה הטובה ביותר ביורוליג, אנאדולו אפס, וידעה שמדובר במשימה קשה מאוד.

הטורקים הגיעו לתל אביב עם שלושה הפסדים ביורוליג בסך הכל ועם אחד עשר נצחונות רצופים.

מול כ-3,300 אוהדים, לאור ההוראות החדשות של משרד הבריאות בהגנה מפני נגיף הקורונה, שגם הם נכנסו לאחר זמן רב, נלחמו הצהובים במשך 40 דקות וירדו מהפרקט עם ניצחון מתוק וחשוב, 75-77. הניצחון אגב, הבטיח לצהובים סופית את הכניסה לפלייאוף של היורוליג.

מכבי תל אביב פתחה את המשחק בבליץ שהותיר את הטורקים בלי מענה. שיין לארקין, השחקן שנחשב לטוב באירופה, לא הצליח לייצר את האיזון, הצהובים להטו וסיימו את הרבע הראשון ביתרון 11-21.

אנאדולו התעוררה ברבע השני. טיילר דורסי לא הצליח לאפס את הידית והחטיא שוב ושוב והטורקים ניצלו כל החטאה וקלעו מהצד השני.

ארון ג'קסון השאיר את הצהובים בתמונה עם 6 נקודות, אבל זה לא הספיק. הטורקים לחצו על הגז וירדו למחצית כשהם ביתרון 42-36.

האורחים עלו ליתרון דו ספרתי בפתיחת הרבע השלישי, אבל אז התעוררו האנטר וזוסמן וסקוטי ווילבקין נתן שלשה מצויינת. ההפרש הצטמצם עוד ועוד ולעשר הדקות האחרונות הגיעו הצהובים בפיגור מינימלי 59-57.

אנאדולו ניסתה לסגור את המשחק ברבע הרביעי. היא עלתה ליתרון שמונה, אבל דני אבדיה עם 4 רצופות, שתי שלשות ווינריות של אנג'לו קלויארו והטבעה של אותלו האנטר החזירו את הצהובים למשחק. הטורקים הישוו שוב בשניות הסיום, סקוטי ווילבקין קלע שתיים מקו העונשין ומהעבר השני שיין לארקין החטיא שלשה ונתן את האות לחגיגות בצהוב.

למכבי תל אביב קלעו: ווילבקין 21, האנטר 15 (12 ריבאונדים), זוסמן 11, ריינולדס 7, קלויארו 6, ג'קסון 6, אבדיה 4, אייסי 4, דורסי 3.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il