במחאה על תקיפת נהג: קו 68 של אגד בירושלים יושבת

פעילות קו אוטובוס מס' 68 של חברת אגד בירושלים יושבת הבוקר (חמישי) למשך שעתיים, בין השעות 09:00 ל-11:00.

ערוץ 7 , ט' באדר תש"פ

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הודיע כי פעילות קו אוטובוס מס' 68 של חברת אגד בירושלים תושבת הבוקר (חמישי) למשך שעתיים, בין השעות 09:00 ל-11:00.

זאת, במחאה על תקיפה אלימה שארעה שלשום נגד נהג הקו אבו אלהווא נאסר, על ידי אחד מנוסעיו. נציין כי קו 68 נוסע בין קמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים לקמפוס האוניברסיטה בגבעת רם.

באיגוד טוענים כי תקיפה זו הנה חלק משרשרת מתמשכת של אירועי אלימות כלפי נהגי אוטובוסים, כאשר רק לאחרונה הותקף באגרופים נהג קו 274 של אגד הפועל ברחובות.

יו"ר האיגוד, אבי אדרי, מסר הבוקר: "לא נשלים עם התופעה האיומה הזאת ולא נקבל כל סוג של אלימות כלפי נהגים מסורים שמבצעים את עבודתם. פניתי לאחרונה לכל מנהלי חברות התחבורה הציבורית ולמנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר אייל ודרשתי להתקין מחיצה מוחלטת שתפריד בין הנוסעים לנהג, כפי שמקובל במדינות רבות בעולם, וזאת לצד צילום 24/7 של פנים האוטובוס".

"אנו פועלים על מנת למנוע אסון שכן כפי שכבר נוכחנו בעבר, נהגים הותקפו במהלך נסיעה מה שכמעט גרם לתאונות קטלניות. קיבלתי משוב שהנושא מטופל, אך בינתיים תקיפות הנהגים נמשכות. אני מודיע חד וחלק כי בכל פעם שעובדים ונהגים ייפגעו, נשבית את הקו שבו אירעה התקיפה", הוסיף אדרי.