אלופי משאבי האנוש של פיקוד דרום

למקום הראשון הגיעו חטיבת הנח״ל וגדוד שחם, גם הוא של הנח״ל. במקום השני- חטיבת המחץ תחת אוגדה 252 וגדוד שקד של גבעתי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' באדר תש"פ

אלופי משאבי האנוש של פיקוד דרום-ערוץ 7
פד"מידע
צילום: דובר צה"ל

השבוע התקיים בוחן משבי אנוש פיקוד דרום המכונה "הפד"מידע". הבוחן נמשך כיומיים ומטרתו הייתה לבחון ולשפר את רמת הכשירות המקצועית של סגלי משאבי אנוש במוכנות לחירום.

כלל התפקידים בסגל המשא״ן נבחנו בכשירותם- בין אם זו קצין/ת החינוך, קצין/ת הת״ש, רב החטיבה ואף קצין משאבי אנוש החטיבתי. כ-12 חטיבות ו- 12 גדודים לקחו חלק והתחרו אחת בשנייה במשך שמונה תחנות.

סגלי המשא״ן נבחנו בין היתר במבחן בקיאות מקצועי,מעבר משגרה לחירום, תחנת זירה משולבת, שיבוץ כוח אדם ותחנת פר״ח- פרט, רווחה וחינוך.

למקום הראשון הגיעו חטיבת הנח״ל וגדוד שחם, גם הוא של הנח״ל. במקום השני- חטיבת המחץ תחת אוגדה 252 וגדוד שקד של גבעתי.

מבין התחנות בלטה הזירה המשולבת בשל הטכניקה המשמעותית שהכילה שלוש יחידות- יחידת הסריקה, יחידת אית״ן (היחידה לאיתור נעדרים) ויק״פ- יחידת הקבורה הפיקודית.

בתחנה הופיעו שתי זירות עבור שתי חטיבות, כאשר כל חטיבה קיבלה זירת אירוע והייתה צריכה לתפקד בזמן חירום על פי פרטי האירוע.

הזירה כללה מרחב המדמה זירת קרב וסיטואציה המדמה מקרה בו יצטרך צוות המשא״ן לזהות חללים או נעדרים. טכנולוגיית המציאות המדומה הייתה מורכבת מרימוני עשן שתרמו ליצירת האפקט ורחפן שריחף באוויר לאורך כל הסימולציה על מנת לעזור לסגל המשא״ן לזהות את השלבים הבאים שעליהם לבצע.

המטרה הייתה להגיע לשילוביות של היחידות המשתתפות בסימולציה. לאחר שהתחנה נגמרה, נעשה תחקיר שתיאר את התרחשות האירוע, הצעדים הנכונים של היחידה ונקודות שכדאי להתמקד בהם על מנת לשפר את המוכונות לחירום.

רב סרן רעות אדרי, קצינת האג״ם במשא״ן פד״ם ציינה, "אני מאמינה שכל קצין משא״ן שהגיע לתחרות הבין כי הושקעה מחשבה רבה מאחורי כל תחנה וכי הנוכחות של כל התפקידים הייתה קריטית וחשובה עבור התחרות. התחרותיות בין מחלקות המשא״ן במהלך הבוחן תרמה רבות והגבירה את האפקט. המחלקות למדו המון ממבחן הבקיאות המעמיק על שיבוץ כוח אדם ונוהל קרב מלא. כולנו מרגישים כי לאחר הפד״מידע כלל סגלי המשא״ן מוכנים וערוכים למערכה הבאה".

בין הגורמים שהגיעו לבוחן הפד״מידע היו ראש אכ״א, אלוף מוטי אלמוז, הרב הצבאי הראשי, תא״ל הרב אייל קרים וקצין משאבי אנוש ראשי, תא״ל סמי הולצקן וכמובן נכח לאורך היומיים גם קצין משאבי אנוש הפיקודי, אל״ם אלון מצליח שהדגיש את חשיבות הבוחן והמוכנות לחירום.

רב פיקוד הדרום, סא״ל הרב שרון צברי ציין, "אחת המטרות שהושגה הייתה ההנאה של גורמי המשא״ן השונים, הגורמים למדו להכיר, לתחקר ולהעמיק במקצוע של גורמים אחרים מקרוב ולהגיע לתובנות על פעילות גורמים אלו ברגע האמת".

למקום הראשון הגיעו חטיבת הנח״ל וגדוד שחם, גם הוא של הנח״ל. במקום השני- חטיבת המחץ תחת אוגדה 252 וגדוד שקד של גבעתי.