ברקוביץ': לייצג את ירושלים במפגן הכוח של יהדות ארה"ב

יו"ר סיעת 'התעוררות' בעיריית ירושלים, עופר ברקוביץ' השתתף השבוע בועידת השדולה היהודית-אמריקנית בארה"ב - אייפא"ק.

"זו ועידה מיוחדת. כשאתה מגיע לניו יורק אתה מרגיש את הכוח של האומה האמריקנית שמובילה את העולם החופשי וכשאתה מגיע לוושינגטון אתה מרגיש את הכוח של העולם היהודי. 18 אלף איש שמתכנסים יחד כדי לחזק את הברית עם מדינת ישראל ולהעמיק את הקשרים. זה כבוד גדול מבחינתי להשתתף ולייצג את ירושלים ומדינת ישראל", מספר ברקוביץ' בשיחה מוושינגטון.

לדבריו, ירושלים כעיר עלתה על שולחן הדיונים לאורך רוב הועידה. "אין ספק שירושלים היא לב לבו של העם היהודי וכל יהודי רוצה להרגיש שייך אליה. זה ניכר גם באינטרקציה עם האנשים וגם בהבנה כמה ירושלים משחקת תפקיד חשוב בחיבור של העם היהודי בתפוצות למדינת ישראל".

"אני משתדל להציג ירושלים שיש בה ריבוי גוונים ויש בה מקום לכל יהודי. זה לא סוד שחלק מהאמריקנים לא מרגישים מספיק את הקשר ואנחנו עושים כאן עבודה קשה בנושא. סיפרנו על המהפכה הטכנולוגית שהובלנו בירושלים, אנחנו עובדים כדי להציג את ירושלים כעיר שמציגה גם איכות חיים, לצד האתגרים הגדולים איתם מתמודדת העיר", מוסיף ברקוביץ'.

לשאלה בנוגע לאישורי הבנייה החדשים בעיר ענה, "אני שמח להגיד שרק לפני שהגעתי לכאן אישרנו בוועדה המחוזית תוכניות הרחבה להר שמואל ושכונה חדשה בגבעת המטוס. העלינו את הנושא הזה כמה פעמים בשנים האחרונות. אני שמח שזה יוצא לדרך עם רוח גבית אמריקנית. זה מהלך שיסייע למשפחות צעירות בירושלים ואנחנו צריכים לעמוד על המשמר כדי לייעד את הדירות הללו לצעירים במודלים שיאפשרו להם לקנות דירה בעיר. יש בשורות, אבל צריך להמשיך לעבוד בכל הכוח כדי לאפשר עוד בנייה בירושלים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו