משחק הקלאסיקו הישראלי יתקיים כמתוכנן

למרות ההגבלה על אירועים עד 5,000 אנשים, הודיעה מנהלת ליגת ווינר סל כי הגיעה לסיכום עם משרד הבריאות לגבי קיום משחק הקלאסיקו

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' באדר תש"פ

משחק הקלאסיקו הישראלי יתקיים כמתוכנן-ערוץ 7
צהוב מול אדום - לעיניי קהל
צילום: מכבי ת"א, האפליקציה הרשמית

הקורונה לא תעצור אותם. ביום ראשון הקרוב יתקיים בהיכל הפיס ארנה שבבירה, משחק העונה בכדורסל הישראלי, כשהאלופה מכבי ת"א תתארח אצל מחזיקת הגביע הפועל ירושלים.

בכל השנים נחשב משחק זה למשחק העונה של הכדורסל הישראלי כששתי אלה נחשבות לקבוצות הבכירות של הכדורסל הישראלי, אך נראה כי העונה הדבר מקבל חותמת גדולה עם תוצאות נהדרות של השתיים בליגה ובאירופה, בבית ובחוץ. על כן למשחק ביום ראשון צפויים להגיע אלפי אוהדים.

כזכור, בשל התפרצות נגיף הקורונה והבהלה בארץ, הודיעו במשרד הבריאות על איסור קיום אירועים מעל ל-5,000 אנשים, דבר שהביא לביטול, דחיה והגבלת אירועי ספורט רבים ולא רק.

רק אתמול שיחקה באותו האולם, היכל הפיס ארנה שבבירה, הפועל ירושלים מול יריבתה פריסטרי היוונית במסגרת שלב הפלייאוף של ליגת האלופות ללא קהל, בשל אותה הוראה ובכדי שלא לפגוע בשלומם של אוהדיהם ולא להפלות בין אוהדים בעלי מנוי.

כעת, הוחלט כי המשחק ביום ראשון לא יידחה ויורשו להיכנס אליו כל בעלי המנויים של הפועל ירושלים, בתוספת ל-1,000 אוהדי מכבי ת"א.

ההחלטה הגיעה בתום פגישה במשרדי מנהלת ליגת ווינר סל, בה נכחו שני ראשי הקבוצות וראשי המנהלת כשאלה עמדו בקשר עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו.

על פי הודעת מנהלת הליגה, סוכם כי המשחק יתקיים כסדרו ותותר כניסתם של 9,000 אוהדים מתוך 11,000 שהמקום מכיל, כשאלה ישבו בצורה מרווחת ולא צמודים, כאשר במקום תתקיים הפרדה בין היציעים ובתוך היציעים, דבר שעשוי לעזור בכדי למנוע את התפשטות הנגיף בזמן המשחק.

כמובן שההחלטה מעלה תהיות באשר להגבלת כמויות הקהל בשאר אירועי הספורט ואירועי התרבות בכלל, ונראה כי למעשה הפועל ירושלים יכולה הייתה לקיים את משחקה אמש במסגרת האירופית עם קהל הביתי שדוחף ומעודד ובלי כל חשש.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il