השר בנט הודיע
סגר על בית לחם בעקבות נגיף הקורונה

אסורה תנועת ישראלים ופלסטינים אל העיר וממנה, לאור חשש מהדבקה בנגיף הקורונה.

ערוץ 7 , ט' באדר תש"פ

סגר על בית לחם בעקבות נגיף הקורונה-ערוץ 7
מעבר רחל
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שר הביטחון נפתלי בנט הנחה הערב (ה׳) את צה״ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, בתיאום עם הרשות הפלסטינית, להטיל סגר על העיר בית לחם, לאור חשש מהדבקה בנגיף הקורונה.

לפיכך, אסורה תנועת ישראלים ופלסטינים אל העיר וממנה. החלטת השר התקבלה לאור זיהוי מספר מקרים של הדבקה בנגיף במרחב העיר בית לחם, ובתום התייעצות עם המטה לביטחון לאומי (מל״ל) ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון.

הסגר ייכנס לתוקפו החל מהערב, יום ה׳, ה-5 במרץ 2020, ט׳ באדר תש״פ, ועד להודעה חדשה.

מוקדם יותר היום התגלו שבעה חולי קורונה בבית לחם, והרשות הפלסטינית הכריזה על מצב חירום. במסגרת מצב החירום, לא יתקיימו לימודים בבתי הספר, יימנעו התכנסויות ויבוטל אירוח אזרחים זרים בבתי מלון.

בישראל התגלו עד כה 17 בני אדם שנדבקו בנגיף הקורונה. האחרון שהתגלה הוא פנסיונר ממרכז הארץ שחזר מאיטליה ב-29 בפברואר. החולה נסע משדה התעופה לביתו ברכבו הפרטי, הגיע לביתו ונכנס לבידוד מיידית.

הוא היה בטיסה מוונציה לתל אביב של חברת איזיג׳ט, אשר יצאה בשעה 12:20 ומספרה EJ3342.

כל מי שהיה על טיסה זו, מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400.

אם במהלך הבידוד מופיעים סימפטומים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מידי למוקד 101 של מד״א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף.