בצלאל סמוטריץ': שלושה רמטכ"לים מוכרים את ישראל לאויבים

שר התחבורה נגד כוונת כחול לבן להקים ממשלה עם הרשימה המשותפת. ''שנאתם לנתניהו העבירה אותם על דעתם''.

חזקי ברוך , י' באדר תש"פ

עלון, אשכנזי ולפיד
עלון, אשכנזי ולפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תוקף בצהריים (שישי) את יוזמת כחול לבן והרשימה המשותפת להקים יחד ממשלת מיעוט.

''כמו שהטרור לא נובע מייאוש אלא מתקווה, כך גם שיעור ההצבעה הגבוה לרשימת תומכי הטרור המשותפת לא נובע מזה שתקפו אותם אלא מזה שאנשים חסרי אחריות נותנים להם תקווה להיות אלה שכולם תלויים בהם ומנהלים את המדינה", אמר סמוטריץ'.

לדבריו, ''הבוז, השחצנות, וההתרסה הלאומנית שהם מפגינים בימים האחרונים מוכיחים את זה. וזה איום על החזון היהודי והציוני של המדינה. לא פחות''.

''ואת זה עושים שלושה רמטכ"לים, שני האוזר והנדל, ואיווט ליברמן אחד. אנשים ששנאתם לנתניהו העבירה אותם על דעתם ומוכנים למכור את מדינת ישראל לאויביה רק בשביל להוריד אותו מכסא ראש הממשלה. עצוב, מביש ומסוכן''.

השר להגנת הסביבה זאב אלקין (הליכוד) אמר כי ממשלה של גנץ ויעלון עם הח"כים הערבים לא תחזיק מעמד, "אם יש גוש שכולל מראש את טיבי ויזבק והרשימה המשותפת, וכל מה שיעלון וגנץ אמרו לנו שהיה שקר לבוחר – אז יאללה שיקימו ממשלה. אנחנו לא מרימים ידיים, זאת ממשלה שתתפרק תוך יומיים והציבור הישראלי יעניש את מי שייקח בזה חלק".

בנוגע לכוונת כחול לבן והערבים לקדם חוק המונע מח"כ שעומד נגדו כתב אישום להרכיב ממשלה אמר אלקין "אני לא חושב שהוא יעבור ביקורת שיפוטית. כי בעצם אומרים לאזרחים – הלכתם לבחירות, הצבעתם בעד נתניהו ועכשיו אנחנו גונבים מכם את ההצבעה הזו".