דגל נאצי בעצרת של סנדרס

אדם שנכח שעצרת של הסנטור ברני סנדרס באריזונה הניף דגל עם צלב קרס, והוצא בכוח מהאולם. סנדרס: "זה נורא ומגעיל".

ניסן צור - ערוץ 7 , י"א באדר תש"פ

דגל נאצי בעצרת של סנדרס-ערוץ 7
ברני סנדרס
צילום: רויטרס

מחזה מזעזע בעצרת של המועמד הדמוקרטי לנשיאות. אדם שנכח בעצרת בחירות של ברני סנדרס הניף דגל נאצי ועליו צלבי קרס.

בתוך שניות ספורות החלו אלפי הנוכחים בעצרת לקרוא בגנותו של האיש, וחלק מהנוכחים חטפו את הדגל מידיו והעביר את האיש לידי המאבטחים של העצרת שהוציאו אותו מחוץ לאולם.

סנדרס עצמו התייחס בשיחה עם כתבים לאירוע ואמר כי "מי שזה לא יהיה, הוא היה במיעוט. חשוב יותר – הוא יהיה במיעוט גם בחודש נובמבר. אני אומר את זה בפשטות, ואני לא מדבר רק כיהודי אמריקאי, אני חושב שאני יכול לדבר בשם משפחותיהם של 400 אלף חיילים אמריקאים שנהרגו במלחמה בנאציזם ופשיזם. זה נורא. זה מעבר למגעיל לראות את זה בארה"ב של אמריקה. שיש עדיין אנשים שמוכנים להראות את הסמל של היטלר והנאציזם".

גם הוועד היהודי אמריקאי פירסם הודעת גינוי לדגל הנאצי שהונף בעצרת של סנדרס. "דגלים נאציים הם סמלים של שנאה טהורה ואין להם שום מקום באמריקה, בוודאי לא בעצרת של מועמד יהודי לנשיאות. אנו מודים על כך שהאחראים לכך הוצאו במהירות מהאולם".

גם המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן גינה את המעשה. בציוץ שפירסם כתב ביידן כי "לא משנה עבורי במי אתה תומך. מתקפה כזו נגד אדם שעשוי להיות הנשיא היהודי הראשון הוא מגעיל. לשנאה ובוטות אין מקום בארה"ב, וזה תלוי בנו לעקור את שורשי הרוע האלו בכל מקום בהם הם נמצאים".