עורכי הדין אדיר צבי ויריב רז
עורכי הדין אדיר צבי ויריב רזצילום: דוברות

משרד העבודה והרווחה הודיע לאחרונה כי בכוונתו להטיל עיצום כספי של כ-150 אלף שקל על חנות בקניון לב המפרץ (סינמול) בגין הפרה חוזרת של האיסור בחוק להעסיק בני נוער בימי שבת.

בעלת החנות טענה בפני משרד העבודה והרווחה, באמצעות עו"ד יריב רז ועו"ד אדיר צבי ממשרד "צבי-רז ושות'", כי במועד הביקורת שהתה בחופשת לידה ואם היתה הפרה כלשהי של החוק כי בוצעה ללא ידיעתה.

"העסק פועל בצורה מקצועית ביותר, תוך דאגה מלאה לכלל זכויות העובדים, עם דגש על זכויות בני הנוער המוסקים בו", טענה בעלת החנות. עוד טענה בעלת החנות בקניון כי קנס בסכום גבוה שכזה הינו גזר דין מוות לעסק שלה.

בעקבות פניית עורכי הדין, משרד העבודה והרווחה החליט לבטל את הכוונה להטיל קנס על החנות אך ציין כי יש להקפיד על שמירה על דיני העבודה ושיצפו לביקורות נוספות בחנות.

עו"ד יריב רז ועו"ד אדיר צבי, שייצגו את בעלת החנות, מסרו "אנו שמחים שמשרד העבודה קיבל את עמדתנו, אותה טענו בפירוט נרחב, תוך שנפסק כי מרשתנו עובדת ללא רבב ושומרת על כל חוקי ההעסקה ודיני העבודה בפרט. חשוב להדגיש כי העיצום אשר הוטל על החנות היה מביא את החנות הקטנה לפשיטת רגל וגורם למשפחה שלמה לאבד את כל רכושה ולהביא לפיטורי עובדים רבים".