צפו: המדים החדשים של מג"ב

כך יראו המדים החדשים: גזרה נשית וגברית, בד משודרג וגמיש המנדף זיעה ומאפשר חופש תנועה, כיסים לכל צורך וטכנולוגית תפירה חדשנית.

ערוץ 7 , י"ב באדר תש"פ

תהליך שהחל לפני יותר משנה בהנחיתו של מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי מגיע כעת לסיומו עם השקתם של מדי מג"ב החדשים היום (ראשון).

המדים תוכננו ועוצבו על ידי גורמי את"ל (אגף תמיכה לוגיסטית) של משטרת ישראל תוך התחשבות במאפייני הפעילות של לוחמי מג"ב בכלל הגזרות בישראל והתאמתם לפעילות הייחודית של הלוחמים.

התהליך שהחל בתכנון המשיך בפילוט של מספר זוגות מדים איתם פעלו בשנה האחרונה עשרות לוחמי מג"ב בסיומו מילאו שאלון בו הביעו את שביעות רצונם ואף העלו צרכים שבהתחשב בהם יוצרו המדים בחדשים שהחל מהיום ניתן לרכוש בחנויות המכר הפרוסות ברכבי הארץ.

המדים החדשים בעלי מקדם הגנה +UPF50 מיוצרים מבד בהרכב של פוליאסטר כותנה בשיטת אריגה RIPSTOP העוצר את הימשכות הקרע ברגע שהוא נוצר (חוזק מיוחד מפני קריעה). בנוסף סיבי הבד הם בעלי תכונה של "מכניקל סטרץ" המעניקים גמישות אלסטית. הבד עבר שיפורים רבים להגברת נידוף הזיעה, הגברת הנוחות ושיפור המרקם. בנוסף תהליכי היצור הביאו לעמידות גבוהה בתנאי מזג האוויר הקיצי בישראל.

משקל המדים ירד באופן ניכר מה שהביא לשיפור חווית הלבישה של הלוחמים, ממשקל של כ- 250 גרם למטר מרובע של בד במדים הקודמים למשקל 150 גרם למטר מרובע של בד במדים החדשים, ירידה של 40% במשקל המדים, ירידה שהתאפשרה אודות לסוג הבד שנבחר.

המכנס המיוצר בשני דגמים, בסיסי וסלים פיט שופר משמעותית עם שינוי בגזרה ותפירת רצועות מותנים מגומי לגמישות מירבית המאפשרת מעבר בין מצבי תנועה שונים (מעמידה לכריעה, לישיבה או לריצה). בנוסף נוספו כיסי אלכסון (קופיקו) וכיסים ייעודים לשימוש הלוחם.

החולצה שמיוצרת הן בגזרה נשית והן בגזרה גברית שופרה באופן ניכר בהוספת רוכסן מרכזי, כיסי חזה כפולים לאחסון מירבי, רצועות צד מבד סריג מנדף המאפשרת גמישות וחופש תנועה בפלג הגוף העליון ומגבירה את נידוף הזיעה.

החולצה הותאמה ללבישת אפוד לוחם כשהיא אובזרה בכיסי שרוול וסקוטשים בשרוולים לענידת תג השם וסיכת הלוחם.