רביבי: בלי ממשלה השלטון המקומי יקרוס

ראש מועצת אפרת קורא לנתניהו וגנץ להתכנס לממשלת חירום לאומית שתנהל את קבלת ההחלטות ואת חלוקת התקציב.

ערוץ 7 , י"ב באדר תש"פ

רביבי: בלי ממשלה השלטון המקומי יקרוס-ערוץ 7
עודד רביבי
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש מועצה מקומית אפרת עודד רביבי, שמשמש מנטור לראשי ערים חדשים מטעם השלטון המקומי והאוניברסיטה העברית מתריע מפני אפשרות קריסתו של השלטון המקומי.

"הבנו שזה מחרים את זה, שבני לא אוהב את ביבי וביבי לא את בני, הגיע הזמן להפנים שהאירועים מחייבים אותנו לעצור את הריבים והחרמות, להפסיק להתבכיין ולהתקרבן ולהתחיל להתארגן", אומר רביבי.

לדבריו עולה חשש להשלכות ארוכות טווח על השלטון המקומי, השירות לתושב ומערכת החינוך "בשלטון המקומי נאבקנו כדי שהכנסת תאשר העברת תקציבים להשלמת בניית כיתות לימוד וגני ילדים שאמורים להפתח בראשון לספטמבר".

"כעת אנחנו כבר לא בבעיית תקציב אלא במחסור בפועלים מסין, בהגבלת כניסת פועלים מבית לחם והסביבה וספק גדול האם בראשון בספטמבר נוכל לפתוח מאות כיתות לימוד ועשרות גנים", ציין רביבי.

רביבי קורא לנתניהו וגנץ להתכנס לממשלת חירום לאומית שתנהל את קבלת ההחלטות ואת חלוקת התקציב "ערב ששת הימים הוקמה ממשלת אחדות, כך גם במלחמת ההתשה ובשנת 2001 על רקע האינתיפדה השנייה,רק אם נאחד כוחות, נתנהל יחד ונפנים שאנחנו רגע לפני קריסה נצליח להציל את המצב, האחריות מוטלת על כתפי השניים וראוי שיעשו את הצעד בהקדם למען כולנו".