מונעים ממשלת שמאל צרה
זעם בכחול לבן על יועז הנדל וצבי האוזר

חברי הכנסת מהצד הימני של מפלגת כחול לבן מנסים לבלום הקמת ממשלה עם הח"כים הערבים. בני גנץ הורה להיערך למו"מ עם הרשימה המשותפת.

ערוץ 7 , י"ב באדר תש"פ

הנדל והאוזר (מימין)
הנדל והאוזר (מימין)
צילום: אלי מנדלבאום

יו"ר כחול לבן בני גנץ ושותפו להנהגת המפלגה משה יעלון, זועמים על חברי הכנסת ממפלגת תל''ם, צבי האוזר ויועז הנדל, אשר מתנגדים להקמת ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת.

גורמים בכחול לבן אמרו לחדשות 12 כי השניים "משרתים את נתניהו ומסכלים את ממשלת גנץ".

בחדשות 13 דווח על שיחה קשה שהיתה בין משה יעלון לבין הנדל והאוזר במטה תל''ם. מחוץ לדלת נשמעו טונים קשים על רקע כוונת הנדל והאוזר לא להצביע בעד ממשלת מיעוט.

בתוך כך, יו"ר כחול לבן בני גנץ הנחה את הצוות הפוליטי שלו להיערך למשא ומתן קואליציוני עם הרשימה המשותפת על מנת שתתמוך בהקמת ממשלה שלו מבחוץ. מחר צפוי גנץ להיפגש עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

מוקדם יותר הפגינו בני נוער מול ביתו של ח"כ יועז הנדל, וקראו שלא להקים ממשלה עם תומכי טרור מהרשימה המשותפת. הנדל יצא אל בני הנוער ואמר להם: ''אם תלחצו מספיק חזק, אתם תביאו לאחדות''.

אם גנץ ינסה לדבר אל ליבם של חברי הכנסת החרדים כדי לפתוח במגעים קואליציוניים, הוא ייתקל בהתנגדות חד משמעית מצידם. שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמרו כי ''סיעת 'יהדות התורה' לא תצטרף לממשלה המסוכנת בראשות בני גנץ ותפעל בכל כוחה להביא להפלת ממשלה שכזו אם וכאשר תקום, ולהקמת ממשלה בראשותו של בנימין נתניהו שתשמור על צביונה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית".

גפני וליצמן הוסיפו, ''סיעת 'יהדות התורה' מתנגדת בתוקף לחוק הפרסונלי שבא בניגוד לרוב עצום בעם שהצביע בעד ראש הממשלה נתניהו להקמת ממשלה. זאת חקיקה אנטי דמוקרטית שאין לה שום מקום בישראל או בשום מדינה דמוקרטית".