בשל הקורונה: מצעד החיים יידחה

לראשונה מאז הוקם יידחה מצעד החיים. יו"ר 'מצעד החיים': ההחלטה התקבלה "בלב כבד ובהתייעצות עם גורמי הבריאות המוסמכים".

ערוץ 7 , י"ג באדר תש"פ

בשל הקורונה: מצעד החיים יידחה-ערוץ 7
מצעד החיים תשע''ו-2016
צילום: יוסי זליגר

ארגון מצעד החיים הודיע כי בשל התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם, ובמיוחד לאור המצב באירופה וישראל, מצעד החיים השנה ידחה.

יו"ר מצעד החיים, דר' שמואל רוזנמן, אומר: "בלב כבד ולאחר התייעצויות עם גורמי הבריאות המוסמכים אנו נאלצים להודיע על דחייתו של מצעד החיים השנה. מתוך הדאגה לבריאותם של המשתתפים הרבים והניצולים שמצטרפים אליהם ומעצם העובדה כי מדובר בפרויקט בינלאומי הכולל 110 משלחות מרחבי העולם מוטלת עלינו האחריות לנקוט במשנה זהירות בהתאם להוראות הגורמים במדינות השונות".

על רקע הדחייה, יפתח הארגון בקמפיין רחב היקף לבני הנוער ברחבי העולם למאבק באנטישמיות תחת הסיסמא Never Means Never. כדי להמשיך ולהנחיל לדור הצעיר את ההיסטוריה של השואה ולהטמיע לאורה ערכים של סובלנות, מאבק באנטישמיות ובגזענות. "המסר החינוכי, במיוחד אל מול האנטישמיות הגואה יועבר השנה באמצעים אחרים, גם אם לצערי לא נצליח להגיע לאדמת פולין, אנו נשארים מחויבים לתפקידנו הערכי וההיסטורי", מדגיש שמואל רוזנמן.

מארגני מצעד החיים מסרו כי הם בוחנים חלופות חינוכיות, לכל קהילה ברחבי העולם ובארץ, בנוסף נשקלת האפשרות לצעוד במועד מאוחר יותר השנה במידה והתנאים הבריאותיים ישתנו.

מצעד החיים הינו התכנית החינוכית הבינלאומית הגדולה ביותר ללימודי השואה. מאז היווסדו ב- 1988 מצעד החיים בפולין מעולם לא נקטע. מדי שנה מגיעים דרכו לפולין ולישראל כ-10,000 בני נוער יהודים ולא יהודים מלמעלה מ-40 מדינות ברחבי העולם כגון: קנדה, ארה"ב, ארגנטינה, מקסיקו, ברזיל, פנמה, איטליה, בריטניה, יפן, גרמניה, פולין, ועוד, שאליהם מצטרפים כ-150 ניצולים ואנשי עדות.