החמרה בנהלי אירועי הספורט

יממה אחרי משחק הקלאסיקו בכדורסל בו נכחו 9,000 אוהדים, הורו במשרד הבריאות להתאחדות לכדורגל לקיים את משחק הגביע ללא קהל

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג באדר תש"פ

החמרה בנהלי אירועי הספורט-ערוץ 7
אוהדי חיפה. משחק הגביע יתקיים בלעדיהם
צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי חיפה (ראובן כהן).

משרד הבריאות שוב מזגזג. אחרי שכבר הקלו בהגבלות של אירועי ספורט המוניים והתירו קיום משחקים בנוכחות 20,000 אוהדים בתנאים מסויימים, הבוקר (שני) שוב מחמירים במשרד הבריאות את ההוראות בשל נגיף הקורונה.

אחרי שרק אמש התקיים משחק הכדורסל בין הפועל ירושלים למכבי ת"א בנוכחות 9,000 אוהדים שישבו בנפרד ובמרווח אחד מהשני בכדי להקטין את האפשרות להידבק מהנגיף, הודיעו היום במשרד הבריאות להתאחדות לכדורגל כי חל איסור על הגעת קהל למשחק הגביע שיתקיים היום בין מכבי חיפה להפועל באר שבע במסגרת רבע גמר גביע המדינה בכדורגל.

כזכור, משחק הגביע בין השתיים היה אמור להתקיים כבר בשבוע שעבר, כאשר זה נדחה בשל הפאניקה הגדולה שהתרחשה בארץ בדיוק באותו היום כאשר התברר כי חולה קורונה נכח במשחק הדרבי התל אביבי.

בתחילה התירו במשרד הבריאות את כניסתם של עד 5,000 אוהדים למשחק הגביע, אך בחיפה לא רצו לעשות איפה ואיפה בין אוהדיהם והחליטו לדחות את המשחק עד להיערכות מחודשת. לאחר ישיבה ממושכת הוחלט לאפשר לירוקים מהכרמל לקיים את משחק הגביע באצטדיונם הביתי שמכיל 30,000 כיסאות לעיניי 20,000 אוהדים שיישבו בצורה נפרדת ומרווחת שתקטין את הסיכוי להידבקות בנגיף וקבעו את המשחק להיום.

כאמור, הבוקר שוב מזגזג משרד הבריאות כשזה חזר בו מההסכם והורה לקיים את המשחק ללא קהל בכלל.

על פי הנראה, ההחמרה בנהלים מגיעה על רקע בהלה גדולה כאשר ב-24 השעות האחרונות התגלו חולים שמקור ההידבקות שלהם לא ידוע. הדבר הביא להנחיות חדשות בתחומים רבים, ביניהם בספורט הישראלי בכלל ובכדורגל בפרט.

בהודעה של ההתאחדות לכדורגל נכתב כי: "בהמשך להחמרה בהתפשטות מחלת הקורונה הנחה הבוקר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, כי משחק רבע גמר גביע המדינה בין קבוצות מכבי חיפה להפועל ב"ש ייערך ללא קהל".

במכבי חיפה קיבלו את הגזרה והדין בהכנעה והבנה כי אין באפשרותם לעשות עוד דבר נגד החלטה זו, ואמרו: "אנחנו מקבלים בהבנה את ההנחיות החדשות. אנו רוצים להודות למנהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל ומשרד הבריאות על הסיוע והנכונות לעזור, בשבוע האחרון. אנו יודעים כי מדובר ברגע לא פשוט עבור קהל אוהדינו בפרט וקהל האוהדים בכלל. אין לנו ספק שתהיו איתנו הערב בכל רגע ודקה, אך בריאות כולנו היא מעל לכל. מי יתן ושגרת יומנו תשוב במהרה וכך גם הכדורגל. בריאות לכולם".

בהתאחדות לכדורגל הוסיפו כי משחקי המחזור הקרוב בליגת העל בכדורגל, הן זו של הפלייאוף העליון שכבר נדחה בשל התפרצות הנגיף והן של הפלייאוף התחתון ישתנו ככל הנראה גם הם. "אנו נמצאים בקשר רציף עם משרד הבריאות לגבי מגבלות הקהל ביתר משחקי הליגה והגביע ונעדכן את הקבוצות והאוהדים בהתאם".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il