הבנתם מה אתם צריכים? עכשיו תיישמו

מה המטרה של פגישת ייעוץ? כיצד בוחרים שירותי מחשוב לעסקים? ומה זה שירותי ענן?

בשיתוף complit , י"ג באדר תש"פ

שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב לעסקים
iStock

פגישת ייעוץ היא בדרך כלל השלב הראשון בהתנהלות בין נותני שירותים. ספציפית בתחום המחשוב, המטרה של פגישת ייעוץ היא לעיתים קרובות להכין את הקרקע לקראת שיתוף פעולה ועבודה יעילה.

עם זאת, התחום של שירותי מחשוב לעסקים שונה מתחומים אחרים בכך שגם מי שזקוק להם לא תמיד יודע לשים את האצבע על ההבדלים בין השירותים שעל הפרק.

שירותי מחשוב לעסקים - החשיבות של פגישת ייעוץ

את החשיבות של פגישת ייעוץ ניתן לראות כבר בשלבים המוקדמים של הזמנת שירותי מחשוב. בין אם מדובר על

  • בעלי עסקים קטנים
  • בינוניים
  • או גדולים

לפגישת הייעוץ יש משמעות גדולה והשפעה אדירה על שירותי המחשוב שהם יקבלו. היות ואי אפשר לנהל עסק מודרני בלי שירותי מחשוב בהתאמה אישית, פגישת ייעוץ היא בגדר חובה.

מה עושים במהלך פגישת ייעוץ?

המטרה של פגישת ייעוץ היא להקצות שירותי מחשוב לעסקים בהתאמה אישית לצרכים השונים של כל לקוח. לפיכך, הפגישה בדרך כלל נפתחת באפיון השירות של העסק ובהגדרת מטרות. במסגרת הגדרת המטרות, מתאמים ציפיות גם בנוגע למחיר או התקציב וגם ביחס ללוח הזמנים. אם הכל כשורה ויש רצון לשיתוף פעולה הדדי, ניתן להעביר את פגישת הייעוץ להיבט מעשי.

ההיבט המעשי של פגישת ייעוץ

את ההיבט הפרקטי של פגישת ייעוץ לפני בחירת שירותי מחשוב ניתן לראות בהשוואה בין הפתרונות שעל הפרק. זה השלב בפגישה שבו בעלי עסקים שומעים על ההבדל בין שירותי IT, שירותי ענן ושירותי Help Desk. כמו כן, זה גם השלב בפגישה שבו בעלי עסקים יכולים לברר על הקמת ותחזוקת רשתות – על מנת לאפשר לעסק שלהם להמשיך לצמוח.

ייעוץ לקראת הקמת שירותי ענן

שירותי ענן לעסקים הם דוגמא מעולה לצורך בפגישת ייעוץ לפני בחירת פתרונות מחשוב לעסקים.

בגלל שרוב הפעילות מתבצעת כיום אונליין בענן, בעלי עסקים חייבים להבין במה מדובר וכיצד זה יכול לסייע להם. מצד שני, יש לא מעט דיסאינפורמציה בנושא - ושירותי ענן המיועדים לאדם פרטי לא בהכרח יתאימו לעסק. אם רוצים לפתור מראש את הבעיה ולצמצם את משך הזמן שעובר מרגע ההחלטה על הקמת שירותי ענן ועד שמשלבים אותם בעסק – פגישת הייעוץ היא הפתרון.

טיפים לבחירת שירותי מחשוב לעסקים

בחירה נכונה של שירותי מחשוב נשענת במידה רבה על המידע שאותו מקבלים במהלך פגישת ייעוץ. ככל שפגישת הייעוץ אמינה ומקיפה יותר, כך עולה הסיכוי להתאמה אישית של פתרונות מחשוב לכל עסק בנפרד. יתר על כן, את שירותי המחשוב כדאי לבחור רק מחברה שמבינה את החשיבות של פגישת ייעוץ בדיוק כמו הלקוחות שלה.

את פגישת הייעוץ מתאמים לפני שמחליטים על שירותי מחשוב ובתיאום מול אנשי המקצוע שמכירים את הנושא.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il