משבר הקורונה
רשות שוק ההון: זהירות מייעוץ שקרי

על רקע משבר הקורונה מזהירים ברשות שוק ההון מייעוץ פיננסי שקרי. יו"ר רשות ניירות ערך ממליצה לציבור לכלכל את צעדיו "בקור רוח".

ערוץ 7 , י"ג באדר תש"פ

לא לאבד עשתונות. בורסה
לא לאבד עשתונות. בורסה
פלאש 90

רשות שוק ההון פרסמה היום (שני), על רקע משבר התפשטות נגיף הקורונה, הודעה רשמית תחת הכותרת "אזהרה לציבור החוסכים - ייעוץ פיננסי שקרי".

בעקבות הפרסומים על מכתב שקרי שקרא לשוטרים למשוך מיידית את קרנות ההשתלמות שלהם בשל משבר הקורונה, מזהירה הרשות, "בצל התפשטות מגיפת הקורונה והשפעתה על השווקים, זיהתה הרשות ניסיונות התחזות ופרסום ייעוץ פיננסי שקרי הבא לזרוע בהלה בקרב הציבור ולשכנעו למשוך במהרה קרנות וחסכונות נזילים שברשותו".

ברשות מבקשים מהציבור להיזהר מפני "גורמים מתחזים הנותנים ייעוץ כללי או פרטני בקשר לחסכונות הציבור, לרבות קרנות, קופות ופוליסות ביטוח, שאינם בעלי רישיון ומבלי שנערך בירור צרכים פרטני כמתחייב, למשל בנוגע להיבטי המיסוי המתבקשים".

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, התייחסה גם היא היום להשפעת וירוס הקורונה על שוק ההון ומסרה, "אנו עדים לתנודתיות מוגברת במחירי הנכסים בארץ ובעולם, בעקבות התמשכות והתפשטות נגיף הקורונה. רשות ניירות ערך מקיימת שיח ישיר ורציף עם הגופים המפוקחים על מנת לעקוב אחר המתרחש בזמן אמת ולהעניק מענה מקצועי ומיידי, ככלל שעולה צורך. הרשות פועלת מול הגופים המפוקחים על מנת לספק מענה וקשב לצרכים שלהם וכדי לוודא שתפקודם לא ייפגע לצורך מתן מידע מלא, רלוונטי ועדכני למשקיעים".

עם זאת ציינה גואטה, "כאמירה למשקיע וככלל, קבלת החלטה בחופזה אינה משרתת אינטרס של אדם זה או אחר ועיקרון זה רלוונטי כמובן, לכל תחומי החיים ובתוכם גם להשקעה בשוק ההון. אנו ממליצים, גם בעת מאתגרת זו, לציבור המשקיעים לכלכל את צעדיהם בקור רוח תוך הענקת המשקל המתאים לצרכיהם האישיים ולאופק ההשקעה הרלוונטי".

"רשות ניירות ערך, שותפה מלאה לצוות הרגולטורים הפיננסיים ועומדת לרשות כל גורמי המקצוע בממשלה ובשוק ההון, לסיוע ככל שניתן, על מנת לצמצם את השלכות נזקי משבר וירוס הקורונה על המשק כולו", הוסיפה גואטה.