הליכוד נגד יעלון דוברות הליכוד

גורם בכיר ברשימה המשותפת מגלה הערב (שני) כי נציגי מפלגת כחול לבן, יערכו מחר פגישה עם נציגי הרשימה המשותפת בה ישתתפו גם חברים מבל"ד.

לדבריו, בכחול לבן מעוניינים לקדם הקמת ממשלה שתישען על תמיכה מחוץ לקואליציה של הרשימה המשותפת.

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה פרסם הודעה בה סיפר על שיחתו עם בני גנץ אחר הצהריים. "שוחחתי עם בני גנץ והבהרתי לו שהרשימה המשותפת תפעל לקדם את האינטרסים של כל האזרחים כסיעה מאוחדת על ארבעת מרכיביה. אנחנו דבקים במטרה שלנו להחליף את דרכו של נתניהו וזה מתחיל בכך שיכבדו את קולם המאוחד של הציבור הערבי ושותפנו היהודים", דברי עודה.

לפני כן הודה יו״ר רשימת בל״ד, ח״כ אמטאנס שחאדה, כי היה לו ברור שבני גנץ לא יצלצל אליו. "לא ציפיתי לטלפון מגנץ ולא הופתעתי כשלא התקשר. אני מייצג מפלגה שיש לה ציבור בוחרים גדול, היא חלק מהרשימה המשותפת וכך תישאר".

"אנו פועלים אך ורק לפי האינטרס של ציבור בוחרינו, בראש ובראשונה בכדי להפיל את נתניהו ואת מדיניות הגזענות שהוא מוביל", דברי ח"כ שחאדה.

גנץ שוחח מוקדם יותר עם יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, עם יו"ר סיעת הרשימה המשותפת אחמד טיבי ועם יו"ר מפלגת רע"מ, ח"כ מנסור עבאס.

"בשיחות, חזר גנץ על כוונתו להקים ממשלה שתשרת את כל אזרחי ישראל,יהודים וערבים, ולפעול בכדי למנוע מערכת בחירות רביעית", נמסר מטעם כחול לבן.

גנץ גם ביקש להבין בשיחה את עמדת חברי הכנסת באשר לתמיכה מבחוץ בממשלתו.