כך רוסיה רודפת את אויבי פוטין

דו"ח סודי חושף: רוסיה שכרה פוליטיקאים ויועצים בריטים בכירים במטרה לרדוף את אויביו של פוטין בלונדון.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ג באדר תש"פ

כך רוסיה רודפת את אויבי פוטין -ערוץ 7
פוטין
Flash 90

הדו"ח הסודי שהוגש לחברי וועדת המודיעין והביטחון בפרלמנט הבריטי חובר על ידי הבנקאי והפעיל הפוליטי ביל בראודר.

בדו"ח נטען כי כי בכירים בממשל הרוסי הצליחו לחדור עמוק אל תוך החברה והשלטונות הבריטיים ולשכור את שירותם של פוליטיקאים, אנשי עסקים ויועצים בריטים בכירים, במטרה לרדוף ולעקוב אחרי אויביו של הנשיא פוטין.

הדו"ח הסודי כולל ראיות כיצד הצליחה מוסקבה לגייס לשורותיה את הבכירים הבריטים על מנת לרדוף את אויבי פוטין ולשרת את האינטרסים של רוסיה בבריטניה תוך ביצוע תעמולה והלבנות הון בהיקפי עתק.

"לחלק מהאנשים היתה סיבה טובה מאוד לדעת בדיוק מה הם עושים ועבור מי, אחרים עבדו ללא ידיעתם למען האינטרסים הלאומיים של רוסיה", אמר בראודר לחברי וועדת המודיעין והביטחון הבריטית.

הדו"ח חושף כי בין אלו שגויסו, בידיעתם או ללא ידיעתם, לשרת את האינטרסים הרוסיים ולנטרל את אויביו של פוטין בבריטניה, כללו חברי פרלמנט ממפלגות הלייבור והשמרנים, קציני מודיעין ודיפלומטים לשעבר, וחברות יחסי ציבור מובילות בבריטניה.

"המשטר הרוסי השתמש באנשי המקצוע האלו לתקוף את מבקריו של פוטין, לשפר את התעמולה הרוסית ולהסתיר פעילות מאסיבית של הלבנת הון", אמר בראודר. הוא הוסיף גם כי "אנשי שירות הביטחון הרוסי עובדים בשגרירות רוסיה בלונדון במסווה של דיפלומטים".

דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, הכחיש את ההאשמות ואמר כי מדובר ב"טענות כוזבות וחברות כל יסוד. מדובר בדוגמא מובהקת לרוסופוביה".