נקמה ספורטיבית: ב"ש הדיחה את חיפה

שבוע וחצי אחרי שהובסה על ידה בליגה באותו האצטדיון בתוצאה 0:4, הדיחה הפועל באר שבע את מכבי חיפה מגביע המדינה בכדורגל

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג באדר תש"פ

נקמה ספורטיבית: ב"ש הדיחה את חיפה-ערוץ 7
באר שבע מול חיפה באצטדיון הריק היום
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

בפעם האחרונה שנפגשו הפועל באר שבע ומכבי חיפה במסגרת גביע המדינה בכדורגל, הירוקים מחיפה הם אלו שניצחו כשגברו על האדומים מבירת הנגב, אלופי ליגת העל בתוצאה 1:3 בדרך לזכיה מפתיעה בגביע. הערב (שני) ההפתעה הייתה דווקא של האורחים מבאר שבע כשאלה הדיחו את סגנית מוליכת טבלת ליגת העל בתוצאה 2:1 בתום מהפך.

האדומים שהובסו רק לפני שבוע וחצי באותו המקום בידי חיפה בתוצאה 0:4 במסגרת הליגה, נקלעו לפיגור מוקדם מוצדק אך בניגוד למשחק הליגה ביניהן בשבוע שעבר, הפעם לא הרימו ידיים והפכו את התוצאה במשחק שהתקיים ללא קהל בשל מגבלות נגיף הקורונה.

כזכור, המשחק בין השתיים אמור היה להתקיים כבר ביום רביעי שעבר אך בשל החלטות משרד הבריאות באותו היום שלא לאפשר ליותר מ-5,000 אוהדים להגיע למשחק החליטו אלה לדחותו ולאחר שכבר התירו את הגעתם של 20,000 אוהדים, היום בבוקר שוב נאסר על אלה להגיע למשחק וזה התקיים ללא אוהד אחד לרפואה - החלטה שעשתה טוב לאורחת מבאר שבע.

כאמור, הפתיחה הייתה שייכת למארחת העדיפה מחיפה כשזו עלתה לירתון בדקה ה-22 משער נפלא של עופרי ארד. כעבור 13 דקות השוותה באר שבע מנגיחה של הבלם מיגל ויטור ובמחצית השניה הצליחה לעשות את המהפך המיוחל כשבן שהר הכריע את המשחק בדקה ה-62.

באר מנצחת לראשונה מזה חמישה משחקים רצופים את הכבשה השחורה מחיפה, מדיחה אותה מגביע המדינה בכדורגל וגונזת לה את חלומות הדאבל. חיפה עוד עשויה לסיים את העונה הטובה ביותר שלה בשנים האחרונות ללא אף תואר.

באר שבע? זו עם מאמנה החדש יוסי אבוקסיס שזכה בגביע בעונה שעברה ונחשב למי שמצליח מאוד במפעל, נמצאת כעת כפייבוריטית הגדולה לזכיה בתואר השני בחשיבותו בכדורגל הישראלי כשסגרה את רשימת העולות לשלב חצי הגמר - עם מכבי פתח תקוה, בני יהודה והפועל תל אביב. באר שבע עוד תסיים את העונה עם גביע?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il