עורכי דין, התחשבו בעמיתיכם שבבידוד

יו"ר ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין קורא לחבריו להתחשב בעורכי דין המצויים בבידוד ומבקשים דחיית דיונים: סיכון ועבירה אתית.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ד באדר תש"פ

עורכי דין, התחשבו בעמיתיכם שבבידוד-ערוץ 7
יתחשבו? עורכי דין
צילום: יוסי זמיר. פלאש 90

יו"ר ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין, עו"ד מנחם מושקוביץ, קורא לעמיתיו למקצוע להתחשב בחבריהם הנמצאים בבידוד בשל נגיף הקורונה ולהיעתר לבקשות לדחיית דיונים.

לדברי מושקוביץ "אי דחיית דיונים בשל בידוד או כתוצאה ממחלת הקורונה מהווה לא רק סיכון של הציבור אלא גם עבירה אתית" ובכוונתו להוביל לאכיפתה.

במכתבו לעורכי הדין כתב עורך הדין מושקוביץ:

חברות וחברים יקרים,

כידוע, בימים אלה אזרחים רבים וביניהם חברים למקצוע, נאלצים לשהות בבידוד נוכח התפרצות מחלת הקורונה.

אני מפציר בכם, עורכי דין מסורים ומקצועיים, שרואים ככלל לנגד עיניהם את האינטרס של לקוחותיהם, לראות גם את חבריהם למקצוע, ולהיעתר ברוחב לב לבקשות דחייה של דיונים וארכות מטעם עורכי הדין הנאלצים לשהות בבידוד.

תשומת ליבכם, כי מחובתכם האתית לגלות יחס חברי כלפי חבר למקצוע, וזאת בהתאם לכלל 26 לכללי לשכת עורכי הדין (אתיקה מקצועית), התשמ"ו-1986, למעט במקרים בהם יש בכך משום פגיעה משמעותית בעניינו של הלקוח. ועדות האתיקה יאכפו חובה זו ביתר שאת בימים אלה בהם הציבור נדרש לגלות זהירות יתרה ולמנוע את הפצת המחלה.

במקרים דחופים בהם לא ניתן לדחות דיונים כאמור חרף כניסת עוה"ד של הצד שכנגד לבידוד, יש לסייע לעורכי הדין החליפיים המתייצבים לדיון ככל הניתן, ולנהוג בהתחשבות יתרה בהתחשב במצב.