נתב"ג עובר למתכונת יום כיפור

שדה התעופה רמון ייסגר בלילות, שניים מחמישה שרוולים בטרמינל 3 בנתב"ג ייסגרו, טרמינל 1 ישאר סגור.

ערוץ 7 , י"ד באדר תש"פ

טרמינל 3 בנתב"ג
טרמינל 3 בנתב"ג
צילום: TPS

הנהלת רשות שדות התעופה החליטה על שורה של צעדים בנוסף לאלו שנתקבלו בראשית השבוע בעקבות התפרצות הקורונה בישראל.

טרמינל 1 ימשיך לעבוד עבור הטיסות הפנים ארצי (לעת עתה). על פי תנועת הנוסעים בפנים ארצי תבחן השפעת התנועה בצמצום כ"א במשמרות של נמל התעופה רמון. נמל התעופה רמון ימשיך להיות כשיר גם בלילה לעת עתה.

הפעילות המבצעית של טרמינל 3 תתבצע מזרוע C ו D בלבד (כלומר סגירת שתי זרועות).המגזרים של הצ'ק אין בקומת הקרקע (G ) והאוהל המיוחד יסגרו לפעילות וכלל פעילות הטרמינל תצא מקומה 3.

מהרשות נמסר כי חטיבת הכספים בוחנת את ההוצאות השוטפות ופועלת בבחינה יום יומית של כלל התקציבים ברשות על מנת לצמצם בהוצאות השוטפות והקפאת תוכניות פיתוח על מנת לשמור על איתנות פיננסית.

כמו כן חטיבת המסחר פועלת בתאום עם הזכיינים על מנת למצוא את הפתרון הנכון והאיזון בהשפעות האירוע על הפעילות המסחרית שלהם.

בתאום עם הוועדים כלל העובדים הזמניים יצאו לחופשה ללא תשלום, כמו כן, יוצאו לחופשה שנתית עובדים וזאת על פי הצורך המבצעי ושיקול דעתם של המנהלים. בכל אחת מיחידות הרשות תבחן מצבת כ"א על מנת לצמצום במשרות הקבועות. בתאום עם האוצר והוועדים עובדים יצאו לפרישה מוקדמת.

עוד נאמר כי חטיבת הביטחון תעשה ניתוח תנועת הנוסעים ותרד לרמה מבצעית נדרשת לעובדים במשמרת וזאת מעבר ל- 150 המשרות שכבר קוצצו - מדובר במאות עובדי ביטחון שיוצאו לחל"ת.

פנחס עידן, יו"ר ועד העובדים, אמר "כל מה שנשאר לנו זה לצעוק לבורא עולם שיעביר מעלינו את הגזרה. האנשים בממשלה רבים מי יהיה ראשון, מי יהיה שני, לא מעניין אותם כלום. זה בושה. כל עובדי התעופה והתיירות הולכים הביתה והם חוגגים. אנחנו משתדלים להוריד ולחסוך איפה שאפשר, מסכנים עובדים ארעיים, רגע לפני חג הפסח. הלב נקרע".

"אין לי מה להגיד", הוסיף עידן. "אין לי מילים. אני יותר מארבעים שנה ברשות, המון שנים יו"ר ועד. בחיים לא חווינו חוויה כזאת, לא במלחמת המפרץ ולא באינתיפאדה הראשונה והשנייה. לא היה כזה דבר. כל מה שמעניין את המנהיגים זה כיסאות כשכולם יושבים בבתים, זה אמיתי? אנחנו הולכים לקראת מתכונת של יום כיפור, ואנחנו נגיע בסוף למתכונת כמו ביום כיפור".