תחנת הרכבת בנתב"ג תיסגר לבאי הטיסות הנכנסות

הנסיעה תותר רק לעובדי נתב"ג וצוותי האוויר, וגם לנוסעים בטיסות פנים שיציגו כרטיסי טיסה. סמוטריץ': מצפים לשיתוף פעולה של הציבור.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ד באדר תש"פ

תחנת הרכבת בנתב"ג תיסגר לבאי הטיסות הנכנסות-ערוץ 7
רכבת
צילום: רכבת ישראל

תחנת הרכבת בנתב"ג תיסגר לבאי הטיסות הנכנסות לישראל, כדי למנוע אפשרות שחולי קורונה המגיעים לישראל ייסעו ברכבת מנמל התעופה ויגרמו להדבקה המונית בנגיף.

הנסיעה תותר רק לעובדי נמל התעופה ולצוותי האוויר והקרקע, וגם לנוסעים בטיסות פנים שיציגו כרטיסי טיסה. ההנחיות ייכנסו לתוקף החל ממחר.

העובדים בנתב"ג וצוותי האוויר והקרקע יזדהו באמצעות הצגת תג עובד. הנסיעה ברכבת לנוסעי טיסות הפנים תתאפשר באמצעות הצגת כרטיסי הטיסה שבידיהם. בלי הכרטיס לא תתאפשר נסיעה ברכבת.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר כי ''בהתאם להערכת מצב עדכנית שערכנו, ובשביל לדאוג לבריאותכם ולבריאות עובדי הרכבת, החלטנו כי החל ממחר תתאפשר עליה לרכבת בתחנת נתב"ג רק לעובדי המתחם בהצגת כרטיס עובד ולבאים בטיסות פנים בהצגת כרטיס הטיסה. מצפים להבנה ולשיתוף פעולה של הציבור. פורים שמח''.

מוקדם יותר היום (שלישי) החליטה הנהלת רשות שדות התעופה על שורה של צעדים בנוסף לאלו שנתקבלו בראשית השבוע בעקבות התפרצות הקורונה בישראל.

טרמינל 1 ימשיך לעבוד עבור הטיסות הפנים ארציות בלבד, הפעילות המבצעית של טרמינל 3 תתבצע מזרוע C ו-D בלבד.

כמו כן, כלל העובדים הזמניים יצאו לחופשה ללא תשלום, ובתיאום עם האוצר והוועדים עובדים יצאו לפרישה מוקדמת.

פנחס עידן, יו"ר ועד העובדים, אמר "כל מה שנשאר לנו זה לצעוק לבורא עולם שיעביר מעלינו את הגזרה. האנשים בממשלה רבים מי יהיה ראשון, מי יהיה שני, לא מעניין אותם כלום. זה בושה. כל עובדי התעופה והתיירות הולכים הביתה והם חוגגים. אנחנו משתדלים להוריד ולחסוך איפה שאפשר, מסכנים עובדים ארעיים, רגע לפני חג הפסח. הלב נקרע".

"אין לי מה להגיד", הוסיף עידן. "אין לי מילים. אני יותר מארבעים שנה ברשות, המון שנים יו"ר ועד. בחיים לא חווינו חוויה כזאת, לא במלחמת המפרץ ולא באינתיפאדה הראשונה והשנייה. לא היה כזה דבר. כל מה שמעניין את המנהיגים זה כיסאות כשכולם יושבים בבתים, זה אמיתי? אנחנו הולכים לקראת מתכונת של יום כיפור, ואנחנו נגיע בסוף למתכונת כמו ביום כיפור".