הרב רפי פרץ מגבה את הרב יעקב אריאל: "אמירויות ראויות להישמע"

שר החינוך השיב לפניית ח"כים מהשמאל, "גם אם ההתבטאויות הרב אריאל שנויות במחלוקת, הן בגבולות חופש הביטוי".

ערוץ 7 , ט"ו באדר תש"פ

הרב יעקב אריאל
הרב יעקב אריאל
צילום: עופר עמרם

שר החינוך הרב רפי פרץ (ימינה) דוחה את המתקפות משמאל על הרב יעקב אריאל, ולא מתכוון לדון בשנית בבקשה להעניק לו את פרס ישראל לספרות תורנית.

פרץ שיגר מכתב לחברי הכנסת שפנו אליו בדרישה לבטל את הענקת הפרס לרב אריאל, וכתב: ''ועדת השופטים מצאה את הרב אריאל ראוי לפרס בזכות הישגיו המיוחדים בתחום הספרות התורנית, היקפה של היצירה והיותה פסיקת הלכה למעשה בחיים המודרניים.

''הפרס מוענק לרב אריאל על הישגיו המקצועיים הראויים להערכה ולהוקרה ולא בשל עמדות שהביע במסגרת השיח הציבורי. אשר להתבטאויותיו של הרב אריאל, הרי גם אם הן שנויות במחלוקת בקרב חלקים מהציבור הישראלי, הן מצויות בין גבולותיו הרחבים של חופש הביטוי ומן הראוי שילובנו במסגרת השיח הציבורי''.

הרב פרץ מזכיר במכתבו כי ''כך נקבע גם בעניינם של זוכי פרס ישראל האחרים, כדוגמת שולמית אלוני (פרס בתחום מפעל חיים-תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה), יגאל תומרקין (פרס בתחום הפיסול) ופרופ' זאב שטרנהל (פרס ישראל בתחום חקר מדע המדינה) וכך יש לנהוג גם בעניינו של הרב יעקב אריאל''.

כאמור, שר החינוך מדגיש כי אין בכוונתו לדון מחדש בהענקת הפרס לרב יעקב אריאל: ''לא מצאתי לנכון להורות לוועדת הפרס לקיים דיון חוזר בהמלצתם להעניק את הפרס לרב אריאל''.