מחפשים מצלמה לרכב?

מצלמת רכב מומלצת כאביזר המותקן במטרה לתעד את המתרחש על הכביש.

תגיות: רכב מצלמות
תוכן שיווקי , ט"ו באדר תש"פ

מחפשים מצלמה לרכב?-ערוץ 7
מצלמת רכב
צילום: איסטוק

במציאות של היום כאשר הכל מצולם מסביב לשעון, זה היה רק עניין של זמן עד שלכל העולם תהיה גם מצלמה ברכב.

כזאת מצלמה שמצלמת מבפנים ומבחוץ ומתעדת לאורך כל הדרך. אמנם מצלמות דרך אינן דבר חדש, אך במשך שנים הן היו נחלתם של שומרי החוק למיניהם ושל רכבי היוקרה. הטכנולוגיה המתקדמת והמחירים האטרקטיביים הפכו אותה כמעט למוצר בסיסי והכרחי בכל מכונית.

מצלמת רכב מומלצת כאביזר המותקן במטרה לתעד את המתרחש על הכביש. מאחר שהכבישים הפכו יותר עמוסים והנהיגה הולכת והופכת מאתגרת מיום ליום, נראה כי קיומה של מצלמת דרך הוא דבר חיוני. היא נועדה לתעד את הנסיעה בעיקר התרחשויות חריגות בנתיב, החל מתאונה ומפגעי דרך, ועד לפלאי טבע ונוף. כל מה שמתרחש במסלול הנסיעה, מבחוץ ומבפנים מתועד ומוקלט.

המצלמה מותקנת בדרך כלל על שמשת הרכב כאשר החומר המוקלט נשמר על כרטיס זיכרון נשלף, ישנן מצלמות המציעות תכונות רחבות יותר כגון מצלמת רוורס, מצלמת חנייה, צילום תמונות סטילס, תיעוד מסלול הנסיעה באמצעות GPS מובנה ועוד, הכל בהתאם לצורך ולמחיר שמבקשים לשלם.

באופן עקרוני מצלמת דרך מומלצת היא כזאת המספקת את הצורך לשמה נרכשה. מכשיר אמין אשר יצלם צילום איכותי ולא יעצר ברגע האמת. חשוב להבין כי אם מעוניינים רק בצילום חיצוני של הדרך קדימה יש להצטייד במצלמה סטטית בעלת עדשה אחת המותקנת בשמשה הקדמית, בחלק מן המצלמות הללו יש אפשרות לסובב חלקית את העדשה ולתעד את צידי הרכב מבפנים. במידה ומעוניינים שהצילום יהיה גם מחוץ לרכב וגם בתוכו, ללא צורך בשינוי מנח המצלמה, יש צורך להצטייד במצלמה בעלת שתי עדשות, מצלמה דואלית ודו כיוונית אשר מתעדת בו זמנית את שני מוקדי ההתרחשות.

כאשר בוחנים את המצלמה הנדרשת יש לתת את הדעת על איכות החומרה, למשל, אם נדרש צילום איכותי המשמש תיעוד אינטנסיבי של הרכב והנוהג בו, יש לרכוש עדשה חדה ואיכותית. גם לצמצם השפעה על איכות הפלט, בעיקר בצילום בתנאי ראות לקויים ובחשכה. אלמנט נוסף שיש לבחון הוא את זווית הצילום וגודל שדה הראייה. ככך שהזווית רחבה יותר, לפחות 120 מעלות, כך הצילום יהיה פנורמי ויתעד שטח רחב שיותר של פעילות.

כמו בכל מצלמה, גם כאן יש משמעות לרזולוציה של המכשיר, זה הדבר העיקרי והמשמעותי המשפיע על איכות הווידאו, חדות התמונה והנתונים. המצלמות האיכותיות מציגות רזולוציה של 19201080 X ברמה גבוהה של Full HD, מוטב לוודא שזה תופס גם בנוגע לצילום בלילה ובתנאי ראות נמוכים. איכות הרזולוציה משפיעה גם על אורך ההקלטה, ככל שזו גבוהה יותר, משך ההקלטה יתקצר בהתאם ולכן חשוב להצטייד בכרטיס אכסון חיצוני בעל נפח גבוה. על מנת להבטיח את שמירת הקובץ המצולם, במידה ומתרחשת פגיעה ברכב, ישנם דגמים הכוללים רכיב המכונה G-Sensor אשר מנטרל את הצילום המחזורי ונועל את הקובץ הספציפי שהוא עדות למה שהתרחש.

מצלמת דרך מומלצת מכמה וכמה סיבות, כאמור לשם תיעוד שוטף של המתרחש בפנים ומחוץ לרכב, היא מהווה עדות בנושאי תעבורה כערעור על דוח לא מוצדק, היא יכולה לשמש כעדות צד שלישי לתאונת פגע וברח ועוד. התקנת מצלמה הוכיחה כי יש לה השפעה על התנהגות הנהג עצמו, על נהגים צעירים שיודעים שהכל מתועד וההורים יצפו בצילומים ועוד.