שער בנימין
שער בנימיןצילום: TPS

משרד הבריאות הודיע כי אדם שחלה בקורונה ביקר בסניף ''רמי לוי'' במתחם שער בנימין ביום רביעי ה-4 במרץ, מהשעה 17:42 ועד 18:50.

מי ששהה במקום בזמן הזה נדרש להיכנס לבידוד עד ליום רביעי הבא, ה-18 במרץ.

מניין הנדבקים בנגיף בארץ ממשיך לטפס והגיע ל-79. משרד הבריאות קורא למי שהיה במגע עם חולה מאומת להיכנס לבידוד עצמי של 14 יום.

שירות בתי הסוהר הודיע היום (רביעי) על יישום תוכנית פינוי מתקן סהרונים שבדרום, והכשרתו לקליטה של כלואים נשאי קורונה. בהודעת שב"ס נמסר כי בשלב זה אין אסירים שאובחנו כחולי קורונה.

שני סניפי קופת חולים לאומית בכוכב יאיר שבו ביקר החולה ה-71, עובד רשות שדות התעופה שמקור הדבקתו לא ידוע, סגרו את שעריהם. כל עובדי סניפי מרפאות לאומית ביישוב נכנסו לבידוד.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, משה כחלון, מסרו היום (רביעי) את הצהרותיהם בנושא ההיערכות להתפשטות הווירוס. נתניהו אמר: "נאפשר תפקוד רציף באמצעות חבילה מיידית של 10 מיליארד שקלים - כדי לייצב את המשק. הכפלנו ל-8 מיליארד שקל את הסיוע לכלכלה".

בסיכום דבריו אמר נתניהו: "נכנס דיון נוסף עם משרד הבריאות כדי לתת הנחיות נוספות לציבור - אחת מהן היא שלא תהיה צפיפות של אנשים". השר כחלון נשא דברים גם הוא, ואמר: "אנחנו מקיימים ישיבות מדי יום יחד עם בנק ישראל וכל הגופים הכלכליים, ועוקבים שעה אחר שעה על המתרחש ומגיבים בהתאם. יש לנו צוות שמסייע מחוץ לממשלה - זה נמצא בשליטה מלאה. יש לנו כוונה לחזק את מערכת הבריאות כמה שצריך".

"זו תקופה לא קלה, אם מערכת הבריאות תצטרך עוד כסף - ניתן. אם זה לא יעצר, נציג בשבוע הבא סט צעדים נוספים כדי להקל על המגזר העסקי", הוסיף שר האוצר.