מתן כהנא: לקצץ בשכר במגזר הציבורי

ח"כ מתן כהנא: משבר הקורונה פוגע קשות במגזר הפרטי. לא ייתכן שבמגזר הציבורי ימשיכו "עסקים כרגיל".

ערוץ 7 , ט"ז באדר תש"פ

מתן כהנא
מתן כהנא
Photo by Hadas Parush/Flash90

ח"כ מתן כהנא מרשימת ימינה קרא הבוקר (חמישי) לקצץ בשכר עובדי המגזר הציבורי באופן מיידי על מנת לאפשר לממשלה להתמודד עם משבר הקורונה.

"כדי לאפשר לממשלה להתמודד עם המשבר יש לקצץ בצורה רוחבית בשכרם של עובדים במגזר הציבורי המשתכרים יותר מכפל השכר הממוצע במשק, כולל חברי הכנסת ומקבלי פנסיות תקציביות, באופן מיידי ולכל הפחות עד לאחר סיום המשבר, במטרה לאפשר לממשלה מרווח תמרון תקציבי לצורכי חירום, למרות קופת האוצר הריקה כרגע", אמר כהנא.

ח"כ כהנא הוסיף, כי משבר הקורונה פוגע קשות במגזר הפרטי. לא ייתכן שבמגזר הציבורי ימשיכו "עסקים כרגיל".

אתמול הודיע ראש הממשלה נתניהו על שורת צעדים כלכליים להתמודדות עם משבר נגיף הקורונה שפוקד את המשק.

"לקורונה יש השפעה כלכלית גדולה על המשק. אנחנו נכנסים למשבר במצב טוב, המצב שלנו טוב יותר מרוב הכלכלות בעולם. עם זאת, יש כאן אתגר, אבל אנחנו מאמינים שנוכל לצלוח אותו בשלום. מטרתנו היא לאפשר תפקוד רציף של המשק, ואת זה נעשה באמצעות חבילה מיידית של 10 מיליארד שקל. נתנו ארבעה מיליון ואנחנו מוסיפים היום עוד שישה מיליון שקל במטרה לייצב את המשק", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הבטיח כי ''ככל שנידרש, ניתן סיוע נוסף. נוסיף מיליארד שקל לבריאות. אנחנו מדברים כאן על הצלת חיים. אנחנו מודעים לאפשרות שזה יגבה מחיר בחיים. לכן, אנחנו נותנים עדיפות לבריאות כדי להגדיל את מלאי התרופות, להכין את בתי החולים למספר גדול יותר של חולים".

נתניהו הודיע כי יעניק סיוע לענף התעופה, ''יהיה טיפול פרטני ונפרד לחברות התעופה. זה עורק חיים וזה חשוב לנו''.