"הכדורגל חייב להמשיך למרות הכל"

בצל ביטולי אירועי ספורט וליגות בעולם כולו, הבעלים של הפועל באר שבע, אלונה ברקת סבורה אחרת: "קיום המשחקים הוא ערך ספורטיבי"

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז באדר תש"פ

"הכדורגל חייב להמשיך למרות הכל"-ערוץ 7
אלונה ברקת
צילום: פלאש 90

לא מרימה ידיים. אלונה ברקת, הבעלים של הפועל באר שבע ומי שהייתה לא מזמן מספר 3 ברשימת "הימין החדש", קוראת לא לביטול משחקי הכדורגל בליגת העל בשל נגיף הקורונה.

ברקת, שקבוצתה הפועל באר שבע קיימה משחק בצל התפרצות הנגיף בארץ כששיחקה מול מכבי חיפה במסגרת רבע גמר גביע המדינה בכדורגל ביום שני האחרון לעיניי יציעים ריקים מאדם, טוענת כי דווקא עכשיו אסור לבטל את משחקי הכדורגל.

אחרי שמחזור המשחקים הראשון של הפלייאוף העליון, אליו העפילו כל הקבוצות בעלות קהל האוהדים הגדול ביותר בליגת העל מזה זמן רב, כבר נדחה בשבוע, ובמשרד הבריאות הודיעו כי אין מניעה מלקיים את המשחקים הקרובים ללא קהל, סבורה ברקת כי חובתם לעשות זאת.

"דווקא בימים אלו של חרדה, הפרת השגרה והבידוד החברתי הכדורגל חייב להמשיך למרות הכל", אמרה ברקת.

ברקת התייחסה בדבריה לניסיונות ראשי קבוצות אחרות מליגת העל בכדורגל להביא לביטול והקפאת הליגה, כשאמרה - "זה הזמן שבו אנחנו בעלי הקבוצות צריכים לגלות אחריות ולא לרוץ לפני משרד הבריאות ולדרוש בעצמנו דברים שבמשרד הבריאות כרגע לא מדברים עליהם. גם בשבוע שעבר בישיבת המנהלת התנגדתי לדחייה של פתיחת הפלייאוף ואמרתי שצריך לשחק גם מול 5,000 צופים כל עוד משרד הבריאות מאפשר זאת".

"עשינו המון פעולות, גם בבאר שבע וגם בשאר המועדונים, כדי למנוע התקהלות, כדי למנוע חיכוך, כדי להסדיר את עניין ההיגיינה, והכל על פי דרישות משרד הבריאות. כרגע אין מניעה לשחק, על פי ההנחיות של משרד הבריאות, ואנחנו חייבים לפעול לפי זה".

לדברי ברקת, "יש הרבה מאוד אנשים שנמצאים בבידוד, והרבה אנשים שחיי הקהילה שלהם נפגעו בצורה משמעותית. אנחנו צריכים לנסות לקיים חיים נורמטיביים עד כמה שניתן, על פי ההוראות של משרד הבריאות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il