האיחוד האירופי נגד טראמפ

"האיחוד האירופי מסתייג מכך שההחלטה האמריקנית על איסור הכניסה, התקבלה באופן חד צדדי", נאמר בהודעה רשמית מטעם האיחוד האירופי.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ז באדר תש"פ

פרלמנט האיחוד האירופי
פרלמנט האיחוד האירופי
צילום: Vincent Kessler, רויטרס

באיחוד האירופי תוקפים את הודעתו הלילה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על איסור כניסה של אזרחי האיחוד לארצות הברית בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

"נגיף הקורונה הוא משבר עולמי, שאינו מוגבל ליבשת מסוימת והוא דורש שיתוף פעולה ולא פעולה חד צדדית", נמסר מהאיחוד האירופי.

עוד צוין בהודעת האיחוד, "האיחוד האירופי מסתייג מכך שההחלטה האמריקנית על איסור הכניסה, התקבלה באופן חד צדדי ומבלי להיוועץ בנציגים אירופיים. נציין כי האיחוד נוקט בכל הפעולות האפשריות כדי להגביל את התפשטות הנגיף".

כאמור, הלילה הודיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על הפסקת הטיסות מאירופה לתקופה של 30 יום בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

"החל מיום שישי, הטיסות מארה"ב לאירופה ייפסקו למשך כ-30 יום", הודיע טראמפ בהצהרה בבית הלבן. הוא הדגיש כי המגבלות לא יחולו על בריטניה.

בנוסף אמר טראמפ: "בקרוב אנקוט בצעדי הקלה כלכליים שיסייעו למי שנמצא בבידוד או למי שחולה. נעניק הלוואות למדינות ולעסקים קטנים שצריכים נזילות. הכלכלה שלנו במצב מצוין. זה מצב זמני - זה לא משבר פיננסי".

לדבריו, "אנחנו מגיבים במהירות ובמקצוענות רבה - יכולות הבדיקה שלנו גוברות בכל יום. הסיכון הוא במיוחד לאוכלוסייה המבוגרת. על המבוגרים להיות זהירים ולהימנע מאירועים המוניים או מנסיעות למקומות שיש בהם הרבה אנשים". טראמפ קרא לאזרחים אמריקנים שמרגישים חולים להישאר בביתם.

"עשינו את הצעדים הנדרשים עם סין - עכשיו הזמן לעשות זאת עם אירופה. לווירוס לא יהיה סיכוי נגדנו. אנחנו האומה הכי מתקדמת בעולם. צריך לשים את הפוליטיקה בצד ולהתאחד כמשפחה אחת. נרפא את החולים ונצא מהאתגר הזה חזקים מתמיד", הדגיש הנשיא.