כתב אישום נגד נהג אוטובוס בקו 947 שגרם למותם של ארבעה נוסעים

הוגש כתב אישום נגד נהג אוטובוס אגד שגרם לתאונה הקשה בצומת בדק. בתאונה נהרגו ארבעה בני אדם ונפצעו עשרה נוספים.

ערוץ 7 , ט"ז באדר תש"פ

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד אלכסנדר לייבמן (44), נהג אוטובוס אגד בקו 947 שהיה מעורב בתאונת הדרכים הקשה שאירעה בחודש דצמבר 2019 בצומת בדק סמוך לנתב"ג.

הנהג מואשם בגרימת מוות ברשלנות של ורוניקה פיליפ, היילי ורנברג, יוסף קהלני וברטה שוורץ ז"ל ונהיגה בקלות ראש או ברשלנות שגרמה לתאונת הדרכים.

על פי כתב האישום, עבד הנאשם כנהג אוטובוס בחברת "אגד". ב- 22.12.19 בשעה 13:30 נהג הנאשם באוטובוס בקו 947 מכיוון חיפה לכיוון ירושלים, נסיעה שאמורה הייתה להימשך כשלוש שעות, אך התארכה והתעכבה. הנאשם הגיע לתחנת האוטובוסים המרכזית בירושלים רק בשעה 18:09 ומיד החל להעמיס נוסעים ולצאת לדרך חזרה מירושלים לחיפה – כל זאת מבלי שהקפיד על הפסקה, כמתחייב לפי תקנות התעבורה ולפי נהלי חברת "אגד". בנוסף, באותו יום לא הקפיד הנאשם לשתות ולאכול בצורה סדירה.

בשעה 19:30 לערך נהג הנאשם בכביש 40 מכיוון דרום לצפון. בהתקרבו לקילומטר 283 נסע הנאשם בנתיב הימני ביותר, לכיוון ישר, מבין 3 נתיבים, סטה שמאלה לנתיב השמאלי ביותר, שמיועד לפניה שמאלה בלבד, וחזר וסטה ימינה לנתיב הימני ביותר.

מיד לאחר מכן עבר הנאשם את השול הימני, עלה על המדרכה ופגע בתחנת אוטובוס, שאינה נמנית על תחנות קו 947. כתוצאה מהפגיעה חדר גג התחנה אל חלקו הקדמי-ימני של האוטובוס, גרם למותם של ארבעה נוסעים ולפציעתם של כעשרה נוסעים נוספים.