התרגיל של גנץ: יבקש להכניס לממשלה את הרשימה המשותפת

יו"ר כחול לבן ידרוש לשלב בממשלת החירום גם את איימן עודה ושאר הח"כים הערבים. סמוטריץ' לגנץ: תפסיק את הפוליטיקה הקטנה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באדר תש"פ | עודכן: 07:48

התרגיל של גנץ: יבקש להכניס לממשלה את הרשימה המשותפת-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר כחול לבן בני גנץ שהסכים הערב (חמישי) להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי להקים ממשלת חירום, ידרוש לצרף לממשלה גם את הרשימה המשותפת.

גנץ מעריך שנתניהו יסרב לשלב ח"כים תומכי טרור בקואליציה, חרף משבר הקורונה, ובכך יצליח להביך אותו ולהוכיח שראש הממשלה לא באמת רוצה ממשלה רחבה שתפעל למיגור הנגיף.

''נהיה נכונים לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית רחבה שתכלול נציגות של כל חלקי הבית", אמר גנץ לאחר שהוזמן לפגישה על-ידי נתניהו. ''נעשה כל מאמץ בכדי לקדם מהלך זה למען אזרחי ישראל ומדינת ישראל".

שרת התרבות מירי רגב קראה ליו"ר כחול לבן להיכנס לממשלה בלי להתעקש על המשותפת. ״גנץ, גלה מנהיגות ואחריות לאומית ותיכנס לממשלת חירום לאומית, ללא תומכי הטרור, כי זהו צו השעה.

''מנהיגות נבחנת בדיוק בשעות אלו, זו מלחמה אמיתית על שלומם ובריאותם של אזרחי ישראל. תהיה בצד הנכון של ההיסטוריה, בלי שטיקים ובלי משחקים. אומה שלמה מייחלת לממשלה יציבה שתהא נכונה לאתגרים שלפנינו״, כך רגב.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר כי ''‏גם הערב צריך לומר בצורה ברורה ובלי להתבלבל: חברי הרשימה המשותפת היו ונשארו תומכי טרור ששוללים את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ומזדהים עם הגרועים שבאויביה, ואין להם שום מקום בשום ממשלה. ‎גנץ זה לא זמן ל"תרגילים". אם נשארה בך טיפת אחריות תפסיק עם הציניות והפוליטיקה הקטנה''.